Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Predseda CFTC prvýkrát vyhlásil, že Ethereum je komodita

Článok

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Predseda komisie pre komoditné futures (CFTC) Heath Tarbert, uviedol, že kryptomena Ethereum je komoditou a povolenie futures kontraktov na Ethereum sa stáva postupne realitou.

Heath Tarbert, ktorý v júli nahradil v pozícii šéfa CFTC J. Chrostiphera Giancarla, hovoril o kryptomenách počas summitu All markets, ktorý sa konal 10. októbra.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,V prípade Bitcoinu sme sa jednoznačne zhodli, je to komodita. O Ethereum sme nič také nepovedali – až doteraz. Podľa môjho názoru ako predsedu CFTC je Ethereum tiež komoditou,” uviedol.

Tarbert počas rozhovoru priznal existujúcu neistotu, pokiaľ ide o pochopenie toho, akými druhmi aktív sú altcoiny. Tvrdí však, že s digitálnymi aktívami, ktoré majú podobné vlastnosti, by sa malo zaobchádzať rovnako.

Komoditami by teda podľa všetkého mali byť aj Bitcoin CashEthereum Classic, teda kryptomeny, ktoré zdieľajú pôvodný blockchain Bitcoinu a Etherea. ,,Ak podkladové aktívum, pôvodne aktívum, nebolo vyhodnotené ako cenný papier a je teda komoditou, potom s najväčšou pravdepodobnosťou aj aktívum, ktoré vzniklo hardforkom, je rovnakým typom aktíva,” vysvetlil.

Kým dve najväčšie kryptomeny BitcoinEthereum sa teda zjavne nemusia obávať, že by boli vnímané ako cenné papiere, v prípade kryptomien ako sú XRP či EOS to zďaleka neplatí. Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) nedávno udelila spoločnosť Block.one pokutu 24 miliónov eur za to, že v roku 2017 realizovala neregistrovaný predaj cenných papierov vo forme ICO kryptomeny EOS.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.