Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Predseda CFTC prvýkrát vyhlásil, že Ethereum je komodita

Článok

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Predseda komisie pre komoditné futures (CFTC) Heath Tarbert, uviedol, že kryptomena Ethereum je komoditou a povolenie futures kontraktov na Ethereum sa stáva postupne realitou.

Heath Tarbert, ktorý v júli nahradil v pozícii šéfa CFTC J. Chrostiphera Giancarla, hovoril o kryptomenách počas summitu All markets, ktorý sa konal 10. októbra.

,,V prípade Bitcoinu sme sa jednoznačne zhodli, je to komodita. O Ethereum sme nič také nepovedali – až doteraz. Podľa môjho názoru ako predsedu CFTC je Ethereum tiež komoditou,” uviedol.

Tarbert počas rozhovoru priznal existujúcu neistotu, pokiaľ ide o pochopenie toho, akými druhmi aktív sú altcoiny. Tvrdí však, že s digitálnymi aktívami, ktoré majú podobné vlastnosti, by sa malo zaobchádzať rovnako.

Komoditami by teda podľa všetkého mali byť aj Bitcoin CashEthereum Classic, teda kryptomeny, ktoré zdieľajú pôvodný blockchain Bitcoinu a Etherea. ,,Ak podkladové aktívum, pôvodne aktívum, nebolo vyhodnotené ako cenný papier a je teda komoditou, potom s najväčšou pravdepodobnosťou aj aktívum, ktoré vzniklo hardforkom, je rovnakým typom aktíva,” vysvetlil.

Kým dve najväčšie kryptomeny BitcoinEthereum sa teda zjavne nemusia obávať, že by boli vnímané ako cenné papiere, v prípade kryptomien ako sú XRP či EOS to zďaleka neplatí. Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) nedávno udelila spoločnosť Block.one pokutu 24 miliónov eur za to, že v roku 2017 realizovala neregistrovaný predaj cenných papierov vo forme ICO kryptomeny EOS.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne