Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Štúdia: TON má veľký potenciál. Stane sa GRAM TOP10 kryptomenou?

Článok

Telegram Open Network
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Výskum, ktorý uskutočnila newyorská spoločnosť zameraná na rizikový kapitál v oblasti blockchain technológii Decentral Park Capital, dospel k záveru, že hodnota Telegram Open Network (TON) blockchainu prekročí do piatich rokov 20 miliárd dolárov.

Štúdia s názvom “Aktuálny stav Telegram Open Network: Spiaci obor sa zobúdza” má až 59 strán a vo svojom zhrnutí tvrdí, že kryptomena Gram, ktorá bude fungovať na TON blockchaine, má potenciál stať sa do 5 rokov jednou z 10 najpopulárnejších digitálnych mien.

Výskum taktiež konštatuje, že potenciálom TON-u je to, aby sa stal vstupnou bránou pre kryptomeny a s nimi súvisiace aplikácie a tiež môže byť prvou vyhľadávacou platformou pre aplikácie Web 3.0, podobne ako bol App Store v prípade Web 2.0.

TON sa musí podľa štúdie medzitým vysporiadať s troma hlavnými výzvami – nedostatočnou otvorenosťou pre vývojárov,  nepriaznivým prístupom miestnych samospráv a tiež očakávanej nerovnováhy medzi dopytom a tlakom na predaj.

Prieskum Decentral Park Capital totiž zistil, že TON sa javí byť z pohľadu vývojárov menej otvoreným systémom, než ponúkajú jeho konkurenti, čo je považované za nevýhodu v priestore, kde je nedostatok kvalitných ľudí. Skepticizmus vlád voči kryptomenám zas môže tlmiť adopciu tokenov.

Kryptomena GRAM by mala byť uvedená na trh koncom októbra. Podporovať ho bude na inštitucionálnej úrovni aj americká zmenáreň Coinbase prostredníctvom svojej služby Coinbase Custody.

Financovanie projektu sa uskutočnilo v dvoch súkromných kolách, ktoré boli prístupne len veľkým investorom. Vyzbierali sa takmer 2 miliardy dolárov. Retailoví investori sa teda typického ICO nedočkali.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne