Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Štúdia: TON má veľký potenciál. Stane sa GRAM TOP10 kryptomenou?

Avatar

Článok

zo dňa

Telegram Open Network

Výskum, ktorý uskutočnila newyorská spoločnosť zameraná na rizikový kapitál v oblasti blockchain technológii Decentral Park Capital, dospel k záveru, že hodnota Telegram Open Network (TON) blockchainu prekročí do piatich rokov 20 miliárd dolárov.

Štúdia s názvom “Aktuálny stav Telegram Open Network: Spiaci obor sa zobúdza” má až 59 strán a vo svojom zhrnutí tvrdí, že kryptomena Gram, ktorá bude fungovať na TON blockchaine, má potenciál stať sa do 5 rokov jednou z 10 najpopulárnejších digitálnych mien.

Výskum taktiež konštatuje, že potenciálom TON-u je to, aby sa stal vstupnou bránou pre kryptomeny a s nimi súvisiace aplikácie a tiež môže byť prvou vyhľadávacou platformou pre aplikácie Web 3.0, podobne ako bol App Store v prípade Web 2.0.

TON sa musí podľa štúdie medzitým vysporiadať s troma hlavnými výzvami – nedostatočnou otvorenosťou pre vývojárov,  nepriaznivým prístupom miestnych samospráv a tiež očakávanej nerovnováhy medzi dopytom a tlakom na predaj.

Prieskum Decentral Park Capital totiž zistil, že TON sa javí byť z pohľadu vývojárov menej otvoreným systémom, než ponúkajú jeho konkurenti, čo je považované za nevýhodu v priestore, kde je nedostatok kvalitných ľudí. Skepticizmus vlád voči kryptomenám zas môže tlmiť adopciu tokenov.

Kryptomena GRAM by mala byť uvedená na trh koncom októbra. Podporovať ho bude na inštitucionálnej úrovni aj americká zmenáreň Coinbase prostredníctvom svojej služby Coinbase Custody.

Financovanie projektu sa uskutočnilo v dvoch súkromných kolách, ktoré boli prístupne len veľkým investorom. Vyzbierali sa takmer 2 miliardy dolárov. Retailoví investori sa teda typického ICO nedočkali.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Technická analýza (23.10.): Altcoiny, ktoré práve sleduje Crypto Kingdom

Avatar

Článok

zo dňa

altcoiny-ck

Kryptonovinky na základe spoluspráce s trejdermi zo slovenskej a českej scény pravidelne prinášajú aktualizácie k situácii na trhu s kryptomenami. Dnes si tím Crypto Kingdom vybral na rozbor lowcap altcoiny AST, ALGO a SC.

Upozornenie: informácie zverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným alebo obchodným doporučením. Na obsahu tohto článku sa podieľal študent trading školy Crypto Kingdom.

Kapitalizace altcoinů

Je obrovská škoda, že přes noční pád bitcoinu, šla dominance bitcoinu vzhůru. Altcoiny mají s bitcoinem zatím pozitivní korelaci a to není pro altcoiny moc dobrá zpráva. Kapitalizace altcoinů se pohybuje nyní v klesajícím kanále, který má poměrně silný tah směrem dolů.

AST/BTC

AST aktuálně v rozhodovací fázi v rámci tohoto bullish kanálu. Cena se stále odráží od support trendline a pod sebou má BK indikátor na 4h grafu srovnaný bullish, nad cenou lokální rezistenc trendovka. Objemy za posledních 14 dní mají klesající tendenci a může přijít opět impulsivní pohyb nahoru.

4hodinový graf AST/BTC

Můžete sledovat break-out zmíněné lokální rezistenc trendline jako vstup, stoploss pod support trendline a targety na grafu.

ALGO/BTC

Algo dokončil harmonický bullish Bat pattern na 0.886XA, 1.618BC a alternativním 1.618AB=CD patternu. Sleduji 1h graf, cena se aktuálně pokouší prorazit lokální rezistenc trendovku a zároveň MA77. Pattern má pěknou Price Action a tyto set-upy většinou fungují perfektně. Na BTC očekávám nyní kratší konsolidaci a ALGO by mohl vystřelit. PRZ leží na silném supportu, což je naprosto ideální v Harmonickém Obchodování.

Hodinový graf ALGO/BTC

Můžete sledovat vstup na break-out se stoplossem pod bodem X a targety na grafu červené zóny.

SC/BTC

Sia po slušnom 50% rune od predikcie a breakoutu z pod trendovky spomalila a nastal retracement. Ak HODLujete Siu, tak vás poteším, pretože štruktúra skôr vyzerá na pokračovanie, ako by sa mala vysypať do pekla, no pre tých,ktorý premýšlajú o vstupe s malým kapitálom – nakoľko tieto satoshi coiny podliehaju extrémne zlým RRR a hlbokým stopkám neodporúčam nakladať veľa BTC, pretože ľahko môžete prist do straty 10-20%… Takisto v prípade, že držíte SC od 20sat budete môcť vystupovať vo vyznačených zónach a počkáme na rozuzlenie trhu ALTcoinov.

12hodinový graf SC/BTC

Prezatiaľ došla na 0,5fibo retracement, no predpokladám, že nastane dotyk s 0,618 na 22sat. Poznámka: Na to aby ste vstúpili cez limit na 22sat je potrebné aby cena klesla na 21sat, čo už je menej reálne, preto sme vždy nútení prijat cenu o sat vyššie ako graf ukazuje(ďalšia nevýhoda satoshi coinov) . Štruktúra BK 12H sa mi páči a potvrdzuje moju domnienku,že SC podrží našu BUY zónu.

Rád bys signály na tyto analýzy?

Tak se připoj ke spokojeným členům Crypto Kingdom! Jsme největší traderská komunita na kryptoměnách na CZ/SK scéně, pořádáme trading workshopy a live streamy z obchodování kryptoměn.

Upozornenie: informácie zverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným alebo obchodným doporučením. Na obsahu tohto článku sa podieľal študent trading školy Crypto Kingdom.

Autor analýzy

crypto-kingdom-tradersTrading tým Crypto Kingdom
Součástí trading týmu Crypto Kingdom jsou studenti – pokročilí tradeři, kteří prošli kurzy a celkovým vzděláním od Honzy Čuraje, nebo Michala Majzlíka. Celý tým se pak stará o veřejné analýzy a plný komfort členům v našich produktech.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (23.10.): Hoskinson & Cardano, Putin, Libra, stablecoiny a Binance

Avatar

Článok

zo dňa

od

kryptomeny

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Hoskinson: Cardano bude medzi prvými s kapitalizáciou 1 miliardy $

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano Charles Hoskinson počas posledného AMA s členmi Cardano komunity hovoril o viacerých pokrokoch vo vývoji projektu a tiež o jeho potenciálnej hodnote v budúcnosti. Ak vás zaujímajú novinky ohľadom Cardano, otvorte si tento náš článok.

Hoskinson verí, že Cardano bude medzi prvými s kapitalizáciou miliardy dolárov

Zuckerberg odkazuje: Libra nepríde skôr, než ju odobrí Kongres

Šéf a zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg plánuje pred zástupcami Amerického kongresu, ktoré je na pláne už dnes, teda v stredu 23. októbra, uviesť, že uvedenie kryptomeny Libra nenastane skôr, než tento projekt odobria americké regulačné orgány. Podrobnosti sa dočítate tu.

Zuckerberg odkazuje Kongresu: Libra nepríde skôr, než ju odobríte

Putin je vraj najvplyvnejší muž blockchain priemyslu

Šéf najväčšej kryptoburzy na svete Binance, Changpeng Zhao, počas návštevy Moskvy označil ruského prezidenta Vladimira Putina za najvplyvnejšieho muža v blockchain priemysle. Zhao to povedal v rámci rozhovoru pre RBC News, v ktorom taktiež skonštatoval, že Rusko podľa jeho názoru už v dohľadnej budúcnosti prijme návrh zákona o regulácii digitálnych peňazí, teda kryptomien. Téme sme sa viac venovali tu.

Šéf Binance: Putin je najvplyvnejší muž blockchain priemyslu

Kongres zvažuje zákon o stablecoinoch ako cenných papieroch

Americký kongres zvažuje návrh zákona, podľa ktorého by boli všetky stablecoiny, teda kryptomeny viazané na americký dolár alebo inú fiatovú menu, automaticky považované za cenné papiere. Tento návrh predstavila pred Výborom pre finančné služby kongresmanka Sylvia Garcia z Texasu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Kongres zvažuje prijať zákon, podľa ktorého budú stablecoiny cennými papiermi

Binance.US sa začína dariť

Americkej verzii najväčšej burzy Binance s názvom Binance.US sa začína dariť. Catherine Coley, CEO spoločnosti, oznámila, že Binance.US prvýkrát od spustenia prevádzky pred vyše mesiacom presiahla denné volume 10 miliónov dolárov. Pre porovnanie objemy obchodovania na hlavnej platforme Binance boli včera 828 miliónov dolárov. Binance.US aktuálne ponúka 5 obchodných párov voči bitcoinu a 19 párov s USD. Tento týždeň pridala do ponuky prvý obchodný pár voči kryptomene IOTA regulovaný v rámci USA. (cryptoslate.com)

Prerušia banky spoluprácu s Facebookom?

CEO bankovej spoločnosti ING Ralph Hamers upozornil Facebook, že banky sa mu môžu postaviť chrbtom a prerušiť s nim platné zmluvy, ak uvedie na trh kryptomenu Libra bez toho, aby boli zabezpečené všetky právne a regulačné požiadavky. Šéf Facebooku Mark Zuckerberg však ubezpečuje, že Libra nepríde na trh skôr, než uspokojí všetky požiadavky zo strany amerických regulátorov. Ešte skeptickejší je voči Libre CEO JPMorgan Chase Jamie Dimon, ktorý minulý týždeň vyhlásil, že Libra je “zaujímavý  nápad, ktorý sa ale nikdy nestane.” (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Hoskinson verí, že Cardano bude medzi prvými s kapitalizáciou miliardy dolárov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Charles Hoskinson - Cardano (ADA)

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano Charles Hoskinson počas posledného AMA s členmi Cardano komunity hovoril o viacerých pokrokoch vo vývoji projektu a tiež o jeho potenciálnej hodnote v budúcnosti.

Hoskinson v prvej časti skonštatoval, že jeho vývojári urobili v posledných týždňoch zrejme najviac práce v histórii celého projektu. Hovoril o významnom pokroku pri prechode na fázu Shelley, či o spolupráci so značkou New Balance, ktorej Cardano skrz projekt NB Realchain pomáha overovať pravosť výrobkov pomocou blockchainu. Táto spolupráca je podľa neho dokonalým príkladom toho, ako môže byť blockchain implementovaný a používaný bez toho, aby ľudia vôbec vedeli, že ho používajú.

Do testovania Shelley sa zapojilo vraj viac ako 2800 ľudí, čo posilnilo presvedčenie, že testovacia sieť Shelley by mohla byť spustená už v novembri. V tíme sa však zatiaľ nevedia rozhodnúť, či pred spustením testnetu urobia jednu alebo dve “snímky” celého blockchainu, aby bolo možné identifikovať počet používateľov a množstvo ADA. Ak by urobili len jeden “snapshot”, bolo by to rýchlejšie a efektívnejšie, ale pridanie druhého o pár týždňov neskôr by znamenalo, že by komunita dostala “skúšobnú prevádzku” predtým, než by priamo vstúpila do testnetu.

Vzrušujúce projekty sú vraj na ceste

Nie je tajomstvom, že Cardano sa  chce v skorých rokoch svojej existencie zameriavať práve na menej rozvinuté trhy, na ktorých môže najjednoduchšie implementovať a následne demonštrovať svoj oborovský potenciál. Ide predovšetkým o Afriku. Hoskinson naznačil, že nová pilotná dohoda so zatiaľ nemenovanou krajinou je v procese a mala by byť  dokončená do konca roka, čo by malo umožniť spustenie menového pilota do júna 2020. Časť nákladov na realizáciu tohto projektu by mohla pokryť aj Svetová banka.

Hoskinson následne dostal otázku, kedy sa bude Cardano snaziť byť viac atraktívne pre investorov z Wall Street a Silicon Valley. Odpovedal v tom zmysle, že infraštruktúra, ktorú budujú, uľahčí ďalšie investície a verí, že to je cesta, prostredníctvom ktorej dosiahnu vytvorenie investičného bankovníctva postaveného na Cardane.

Odporúčame:

Rozhovor s odborníkmi na Cardano: Uspeje v konkurencií Bitcoinu a Etherea?

Komunita ho následne bombardovala otázkami o ďalších produktoch, ktoré sú v pláne, no Hoskinson nebol veľmi konkrétny. Mnohí sa ho pýtali, kedy sa komunita dočká debetnej karty Cardano, k čomu dodal len toľko, že túto vec má na starosti Cardano Foundation a pokiaľ vie, oficiálne oznámenie by malo prísť čoskoro.

Čoskoro by malo byť zverejnené aj oznámenie o spoluprácu Cardano s University od Wyoming a tiež podrobnosti o pilotnom programe, ktorý sa chystá v Mongolsku.

Cena ADA a konkurencia pre Bitcoin

Cardano je medzi investormi častokrát vyčítaný pomalší vývoj v porovnaní s konkurenčnými projektmi, ako sú napríklad TRON. Hoskinson je však presvedčený, že správna cesta je síce pomalšia, no kvalitnejšia. Jeho cieľom je, aby ADA raz nahradila Bitcoin, čo je síce cieľ, ktorého naplnenie je veľmi ďaleko, no je dosiahnuteľný.

Hoskinson verí, že ADA bude napokon jednou z prvých kryptomien, ktoré dosiahnu trhovú kapitalizáciu 1 bilióna dolárov. Konečným cieľom však je, aby vybudovala vlastnú ekonomiku. Na dosiahnutie kapitalizácie 1 bilióna USD je podľa neho nutné, aby malo milióny používateľov používajúcich desiatky tisíc decentralizovaných aplikácii.

Kto je konkurenciou Cardana?

Hoskinson sa vyjadril aj k možným konkurentom. Prekvapujúco vyhýbavo hovoril o Ethereum, teda kryptomene, pri ktorej stál prakticky od začiatku. Spomenul Algorand, ktorý označil za hlavného vyzývateľa, alebo Starkware.

Hrozba kvantových počítačov?

Na záver hovoril aj o predĺžení zmluvy medzi IOHK a Cardano, s čím podľa neho nebude problém, no ak by komunita náhodou neodsúhlasila nové podmienky, IOHK sa naďalej bude podieľať na rozvoji tohto projektu.

Významnú časť výskumu v najbližších rokoch bude sústrediť aj na odolnosť Cardana voči kvantovým počítačom. Tie podľa neho nebudú predstavovať hrozbu pre bezpečnosť v nasledujúcich 10 až 20 rokoch, no keď príde tento moment, Cardano bude pripravené a v bezpečí.

Zdroj: cryptoslate.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Kongres zvažuje prijať zákon, podľa ktorého budú stablecoiny cennými papiermi

Avatar

Článok

zo dňa

od

Americký kongres

Americký kongres zvažuje návrh zákona, podľa ktorého by boli všetky stablecoiny, teda kryptomeny viazané na americký dolár alebo inú fiatovú menu, automaticky považované za cenné papiere.

Tento návrh predstavila pred Výborom pre finančné služby kongresmanka Sylvia Garcia z Texasu. Návrh s názvom “Stablecoins are Securities Act of 2019” (Stablecoiny sú cenné papiere) má regulovať stablecoiny podľa zákona o cenných papieroch z roku 1933, ktorý by bol doplnený o pojem “spravované stablecoiny”.

Hlavnou motiváciou zákonodarcov pre prijatie tohto zákona má byť plánované uvedenie kryptomeny  Facebooku s názvom Libra, ktorej spustenie sa napriek rôznym komplikáciám očakáva v roku 2020. Nielen USA, ale aj iné krajiny zvažujú spôsoby, akými na tento projekt zareagujú, pretože mnohí politici sa obávajú, že Libra môže ohroziť globálny finančný systém.

O Libre pred pár dňami hovorili aj zástupcovia krajín G7, ktorí následne vydali spoločné stanovisko, v ktorom bolo uvedené, že nepovolia spustenie globálneho stablecoinu typu Libra bez primeraného riešenia súvisiacich problémov a rizík.

Obavy z kryptomeny Facebooku vyjadrila aj Financial Action Task Force (FATF), medzivládna organizácia pôsobiaca v Paríži, ktorá je považovaná za svetového zakladateľa štandardov a doporučení ohľadom boja proti praniu špinavých peňazí (AML). Tvrdí, že globálne prijatie stablecoinov by mohlo mať za dôsledok komplikácie týkajúce sa odhaľovania a potláčania prania špinavých peňazí a financovania terorizmu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Šéf Binance: Putin je najvplyvnejší muž blockchain priemyslu

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vladimir Putin

Šéf najväčšej kryptoburzy na svete Binance, Changpeng Zhao, počas návštevy Moskvy označil ruského prezidenta Vladimira Putina za najvplyvnejšieho muža v blockchain priemysle.

Zhao to povedal v rámci rozhovoru pre RBC News, v ktorom taktiež skonštatoval, že Rusko podľa jeho názoru už v dohľadnej budúcnosti prijme návrh zákona o regulácii digitálnych peňazí, teda kryptomien.

Changpeng Zhao známy aj pod skratkou “CZ” by bol taktiež rád, keby mohla jeho spoločnosť v niektorých prípadoch poskytnúť ruským finančným regulačným orgánom súčinnosť, napríklad v prípade upozornení na osoby, ktoré konajú trestnú činnosť, s cieľom odradiť ich od využívania ich platformy.

Zhao v rámci rozhovoru spomínal aj na svoju prvú investíciu do Bitcoinu v roku 2014, kedy ho nakupoval za vyše 600 dolárov a Bitcoin následne padol na 200 USD. Napriek tomu ho nepredal a drží ho dodnes, teda v čase, kedy je jeho prvotná investícia už niekoľkonásobne zhodnotená. Následne uviedol, že Bitcoin podľa neho čaká ešte do konca tohto roka pôsobivý rast.

Pokiaľ ide o Rusko, už včera sme vás informovali, že Binance by mala zhruba do dvoch týždňov pridať podporu pre ruský rubeľ. Rusi tak budú mať možnosť nakupovať BTC alebo altcoiny priamo za ich národnú menu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Zuckerberg odkazuje Kongresu: Libra nepríde skôr, než ju odobríte

Avatar

Článok

zo dňa

od

Mark Zuckerberg - Libra

Šéf a zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg plánuje pred zástupcami Amerického kongresu, ktoré je na pláne už dnes, teda v stredu 23. októbra, uviesť, že uvedenie kryptomeny Libra nenastane skôr, než tento projekt odobria americké regulačné orgány.

Zuckerberg má hovoriť o Libre pred Výborom pre finančné služby v USA, kde bol pozvaný práve kvôli kryptomene Libra. ,,Facebook nebude súčasťou zavádzania platobného systému Libra kdekoľvek na svete, kým ho regulačné orgány USA neodobria,” uviedol deň pred návštevou zákonodarcov.

Jeden z najvplyvnejších podnikateľov na svete im chce vysvetliť, že Libra bude zo značnej časti viazaná na americký dolár. Okrem toho ju považuje za dôležitého hráča pre USA aj z toho dôvodu, že Čína čoskoro spustí vlastnú kryptomenu, čo by mohlo ohroziť vedúce americké finančné a technologické postavenie vo svete.

Hovoriť plánuje aj o spoločnosti Calibra, ktorá bude prevádzkovať peňaženku pre kryptomenu Libra. Členom kongresu chce vysvetliť, že ide o regulovanú dcérsku firmu Facebooku, čo znamená, že medzi údajmi užívateľov Facebook a finančnými údajmi spoločnosti Calibra bude existovať jasné oddelenie. ,,Calibra nebude zdieľať informácie o účtoch zákazníkov ani finančné údaje s Facebookom s výnimkou bodov, ktoré sa týkajú trestnej činnosti, bodov keď sa ľudia rozhodnú zdieľať svoje údaje, alebo ak to tak bude stanovené zo zákona,” uviedol.

Témou bude dozaista aj ochrana osobných údajov zákazníkov Facebooku a Calibra. Zuckerberg ich chce presvedčiť, že budú splnené všetky náležitosti a že informácie o platobných účtoch zákazníkov nebudú využívané na reklamné účely.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (22.10.): Ethereum, Litecoin a NEO

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Na grafu Etherea stále můžeme sledovat stejný bearish scénář, který počítá s odrazem na cenách mezi 144 -126 USD. V poslední době highcapy reagují na pohyby BTC daleko méně (resp. pokud BTC roste, rostou pomaleji. Naopak když klesá, klesají rychleji). Dává mi tedy smysl soustředit se na níže kapitalizované altcoiny, kde je příležitostí stále spousta.

Na Ethereu nyní sleduji level 167 USD, pod kterým se potvrzuje bearish scénář. Stejně tak důležitá je vyznačená rezistence kolem ceny 180 USD. pokud ji eth překoná, můžeme vidět větší pohyb k 188 USD, což je pro býky aktuálně nejdůležitější cenová úroveň. 

LTC/USDT

Litecoin se nám také moc nehýbe, takže vidíme stále stejnou formaci FW. Stále věřím, že dává daleko větší smysl ještě jeden leg dolů, k 48 USD, před zajímavějším odrazem. Podobně jako u ETH je zde ale důležitý level pro býky, který máme na ceně 57 USD. Pokud by LTC zvládnul prorazit tuto úroveň, pravděpodobně uvidíme bounce až k 62-63 USD.

Stále jsme ale v rámci lokálního downtrendu, takže těch 63 dolarů by měl být i při bullish verzi vrchol.

NEO/BTC

Neo sice v minulé anketě nevyhrálo, ale věřím, že je to v této chvíli jeden ze zajímavějších coinů, a to především v páru s BTC. Neo se pohybuje v trianglu a vidíme tam známky síly. Pokud přijde zajímavý uzávěr svíce nad rezistenční trendovkou, velmi pravděpodobně můžeme mířit na target kolem 0,000996 BTC.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (22.10.): Bitcoiny, AML, McAfee & Binance

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

2 milióny dolárov za Bitcoin do konca budúceho roka, tvrdí McAfee

Už predtým to bola šialená predikcia, no teraz je možno až absurdná. John McAfee, úspešný programátor,  špecialista na internetovú bezpečnosť, známy propagátor bitcoinu a zároveň mimoriadne kontroverzná postavička, ktorá chcela kandidovať na amerického prezidenta z azylu, po novom tvrdí, že Bitcoin bude do konca roka 2020 stáť aspoň 2 milióny dolárov. Viac sa dočítate tu.

2 milióny dolárov za Bitcoin do konca budúceho roka, tvrdí McAfee

Custody riešenia a inštitúcie v krypte: Je to stále Bitcoin?

Maltem Demirorsová, hlavná strategická riaditeľka krypto spoločnosti CoinShares, upozornila v rozhovore pre RealVision, že vstup inštitucionálnych investorov do sektora kryptomien nemusí byť zákonite pre kryptomeny na čele s Bitcoinom dobrá správa. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Custody riešenia a inštitúcie v krypte: Je to stále Bitcoin?

Zákony AML sa vzťahujú aj na kryptomeny

Šéf FinCenu Kenneth Blanco povedal, že spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na kryptomeny, vrátane tých, ktoré vyvíjajú kryptomeny ponúkajúce väčšiu anonymitu, sú rovnako ako všetci ostatní účastníci trhu povinné dodržiavať zákony AML (anti money laundering), čiže boja proti praniu špinavých peňazí. Poukázal na potrebu vedieť, kto stojí na oboch stranách finančných transakcii. ,,Existujú dôvody, prečo to musíme vedieť… osoba na druhej strane transakcie sa môže zaoberať nelegálnou činnosťou. Či už ide o drogy, alebo obchod s bielym mäsom… chceme vedieť, kto to je,” vysvetlil a dodal, že ak sú firmy, ktorých projekty tomu zabraňujú, majú veľký problém a platí to aj pre kryptomeny. (cointelegraph.com)

McAfeeho predstava o budúcnosti financií

John McAfee verí, že v budúcnosti sa dočkáme toho, že už nebudeme cítiť potrebu vymieňať kryptomeny za fiatové meny, ale jednoducho ich budeme prijímať a automaticky používať na platby v decentralizovanom finančnom ekosystéme. Myslí si, že v tomto smere zohrajú kľúčovú úlohu decentralizované zmenárne, ktoré nebudú umožňovať výmenu kryptomien za fiat, no na druhej strane ponúknu príležitosť fungovať bez uvádzania adries, rodných čísel, emailov a ďalších osobných údajov, ktoré sú dnes požadovane v centralizovaných systémoch. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

ALGORAND: Algorand Foundation, nadácia stojaca za kryptomenou Algorand, informovala, že jej blockchain je odteraz v súlade s islamským zákonom šaría. ,,Islamské podniky sú odteraz schopné realizovať obchodne príležitosti na našej platforme, ktoré sú v súlade s ich zákonmi,” uviedla.

BINANCE & KLAYTN: Burza Binance sa pripojila k správnej rade blockchain projektu Klaytn, ktorý buduje internetový gigant Kakao. Binance je už 25. členom projektu, ktorého sa zúčastňujú okrem iných aj Unionbank či LG Electronics.

BINANCE & RUSKO: Šéf burzy Binance Changpeng Zhao informoval počas návštevy Ruska, že do zhruba dvoch týždňov bude možné na Binance nakupovať a obchodovať kryptomeny aj za ruský rubeľ.

STABLECOIN: Bývalý poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa Stephen Moore informoval, že chce spustiť do obehu vlastný stablecoin s názvom Frax, ktorý by mal byť krytý zlomkovou rezervou amerických dolárov. Jeho krytie by malo byť založené na algoritmoch, ktoré budú požičiavať svoje rezervy a získavať úroky, aby sa zabezpečilo, že hodnota mince dostane fixovaná na dolár.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Custody riešenia a inštitúcie v krypte: Je to stále Bitcoin?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin trezor

Maltem Demirorsová, hlavná strategická riaditeľka krypto spoločnosti CoinShares, upozornila v rozhovore pre RealVision, že vstup inštitucionálnych investorov do sektora kryptomien nemusí byť zákonite pre kryptomeny na čele s Bitcoinom dobrá správa.

Demirorsová počas interview položila rečnícku otázku, ktorá sa tyká produktov pre inštitucionálnych investorov:

,,Ak vezmeme 50% všetkých bitcoinov v obehu a dáme ich do custody riešení regulovaným správcom, oni tieto bitcoiny umiestnia niekde do trezoru a potom na ne vydajú depozitné účty. To  však už budú len kúsky papiera, ktoré nám umožnia niekde obchodovať s bitcoinami, ktoré sú stále v trezore, čiže v skutočnosti nebudeme vôbec vymieňať bitcoiny v bitcoinovej sieti. Bude to teda  stále Bitcoin?”

Pokiaľ ide o produkty zamerané na inštitúcie, mala tým na mysli napríklad custody riešenia pre správu digitálnych aktív od Fidelity či Coinbase, Bitcoin futures kontrakty na CME a Bakkt, alebo produkty od Grayscale.

Počas rozhovoru sa dokonca neštítila priznať, že aj CoinShares, ktorý zastupuje, je čiastočne súčasťou tohto problému. Demirorsová teda naznačila, že inštitucionálne uchovávanie bitcoinu nemusí prispieť k jeho adopcii ako prostriedku na výmenu. Naopak akumulácia a hromadenie bitcoinov inštitúciami a ich úschova v custody riešeniach môže spôsobiť, že bitcoinov, ktoré sa nebudú v rámci blockchainu vôbec hýbať, bude čím ďalej tým viac pribúdať.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

2 milióny dolárov za Bitcoin do konca budúceho roka, tvrdí McAfee

Avatar

Článok

zo dňa

od

McAfee, Bitcoin

Už predtým to bola šialená predikcia, no teraz je možno až absurdná. John McAfee, úspešný programátor,  špecialista na internetovú bezpečnosť, známy propagátor bitcoinu a zároveň mimoriadne kontroverzná postavička, ktorá chcela kandidovať na amerického prezidenta z azylu, po novom tvrdí, že Bitcoin bude do konca roka 2020 stáť aspoň 2 milióny dolárov. Uviedol to v rozhovore s Jessicou Walker z AIBCsummit.

John McAfee tak navýšil o ďalší milión svoju pôvodnú predikciu, ktorú v roku 2017 dokonca podmienil stávkou, keď sa “zaviazal“, že ak sa jeho predikcia nenaplní, vo verejnej televízii zje svoj vlastný penis.

McAfee sa odvoláva na jednoduchú matematiku. ,,Ak bitcoin do konca roku 2020 bude stáť menej ako 2 milióny dolárov, potom zlyhá samotná matematika, čo bude sklamaním,” skonštatoval.

Hlavnými katalyzátormi rastu ceny bitcoinu sú podľa neho obmedzená ponuka bitcoinov v kombinácii s rastúcim dopytom. ,,Pozrime sa na to reálne. Existovať bude iba 21 miliónov bitcoinov. Sedem miliónov z nich bolo navždy stratených a ak Satoshi zomrel, tak pridajte niekoľko ďalších,“ skonštatoval.

McAfeeho čísla sú však ťažko overiteľné. Spoločnosť Chainalysis dávnejšie vypracovala štúdiu, podľa ktorej sú „stratené” tri alebo štyri milióny bitcoinov, nie sedem, ako to tvrdí McAfee. Pokiaľ ide o bitcoiny, ktoré patria Satoshimu, tak to je taktiež len špekulácia. Nikto nevie, koľko ich reálne mohol mať. Pravdepodobne však nepôjde o milióny.

Na druhú stranu, ďalšie McAfeeho tvrdenie má niečo do seba. Poukázal na to, že ak sa jeho cenová predikcia naplní, stále bude hodnota kapitalizácie Bitcoinu predstavovať iba 5% globálnych finančných transakcií, pričom dodal, že je presvedčený, že sa tak stane.

Mimochodom FED “vytlačil” v rámci kvantitatívneho uvoľňovania len za približne posledný mesiac viac nových amerických dolárov, než je celá súčasná trhová kapitalizácia kryptomien. To taktiež dobre ilustruje, aký je v skutočnosti súčasný trh s kryptomenami stále malý.

Zdroj: crypto-news-flash.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-