Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Objemy obchodovania Bitcoin Futures na Bakkt vzrástli

Článok

Bakkt
Bakkt

Vlažné prijatie platformy Bakkt, ktorá ponúka prvé Bitcoin Futures viazané na reálne bitcoiny, bolo sklamaním pre značnú časť bitcoinových špekulantov. Zdá sa však, že Bakkt si postupne hľadá svoju inštitucionálnu klientelu.

Stúpajúci záujem o obchodovanie na Bakkt naznačujú dáta, ktoré priniesol Twitter účet Bakkt Volume Bot. Pod správou ho má holandský novinár zameraný na kryptomeny Gert-Jan Lasterie.

Účet uviedol, že 9. októbra narástli denné objemy obchodov mesačných termínovaných Bitcoin Futures na 224 kontraktov, čo je nárast o 796% oproti predošlému dňu, kedy bolo zobchodovaných len 25. V súvislosti s touto správou sa taktiež špekuluje, či zvýšený objem obchodovania na Bakkt nemohol prispieť k rastu ceny Bitcoinu z približne 8 200 USD na 8 600 USD, ktorý bol zaznamenaný v rovnaký deň.

Netreba robiť unáhlené závery

Rovnako ako v prípade nečakane nízkych objemov v prvých dňoch od spustenia Bakkt, čiže od 23. septembra, ani tento jednodňový výrazný skok netreba preceňovať. Bakkt je len na začiatku svojej dlhej cesty, ktorá môže časom viesť k tomu,  že do bitcoinu bude investovať viac inštitúcii, než doposiaľ. Nejde však o nástroj, ktorý dokáže mávnutím zázračného prútika spustiť nový šialený bullrun. Spoločnosť stojaca za týmto projektom, čiže Interciontinental Exchange (ICE), ktorá stojí napríklad aj za newyorskou burzou cenných papierov (NYSE) dobre vedela, že ide do rizikového sektoru, ktorý je v počiatočnej fáze svojej existencie a teda pôjde o beh na dlhú trať.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne