Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (10.8.): 3 dôvody, prečo sa stane bitcoin bezpečným prístavom

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

3 dôvody, prečo sa bitcoin stane bezpečným investičným prístavom

Portál Cointelegraph spracoval tento týždeň zaujímavý článok, v rámci ktorého vymenoval tri hlavné dôvody, prečo sa bitcoin v budúcnosti stane bezpečným investičným prístavom – teda aktívom, za ktoré je v súčasnosti považované predovšetkým zlato. V skratke ide o tieto dôvody:

  • fiatové meny na rozdiel od bitcoinu sa úmyselne znehodnocujú.
  • Vývoj ceny bitcoinu nekoreluje s tradičnými trhmi
  • Bitcoin poskytuje príležitosť pre asymetrický výnos v porovnaní s tradičnými aktívami (com)

30 kryptomien, ktoré by nemali chýbať na Binance US

V júni sme vás informovali o tom, že burza Binance bude musieť k 12. septembru 2019 zablokovať možnosť obchodovania pre americký trh. Dôvod tohto rozhodnutia síce nebol úplne presne vysvetlený, no podľa všetkého súvisí najmä s prísnymi americkými reguláciami a možnými postihmi pre Binance. Najväčšia burza s kryptomenami však o zákazníkov z USA pochopiteľne nechce prísť a ani úplne nepríde – už v čase oznámenia tejto negatívnej správy informovala, že v spolupráci so spoločnosťou BAM Trading Services pripravuje novú obchodnú platofrmu Binance US. Teraz sme sa dozvedeli, ktoré kryptomeny by mohli byť jej súčasťou. Viac sa dozviete v tomto článku.

30 kryptomien, ktoré by nemali chýbať na americkej Binance US

Garlinghouse: Spolupráca Ripple s Moneygram môže byť väčšia vec, než whitepaper Libry

Garlinghouse 9. augusta v rozhovore pre Yahoo! Finance prezradil, že spoločnosť MoneyGram, druhá najväčšia spoločnosť na svete zaoberajúca sa prevodom peňazí, začala 3. augusta úspešne používať produkt Ripple xRapid. Myslí si, že toto parnerstvo môže byť o rok oveľa väčšia vec, než whitepaper kryptomeny Libra od Facebooku. Viac sa dočítate tu.

Garlinghouse: Spolupráca Ripple s Moneygram môže byť väčšia vec, než whitepaper Libry

Coinbase Pro zalistuje Algorand

Len pár dní po tom ako burza Coinbase Pro a následne aj zmenáreň Coinbase zalistovali do svojej ponuky kryptomenu Tezos, oznámila Coinbase pridanie podpory pre ďalší altcoin – na Coinbase Pro bude už od 14. augusta možné obchodovať s tokenom Algorand (ALGO). Algorand fungujúci na Proof-of-Stake konsenze si stanovuje za cieľ vyriešiť niektoré bežné problémy blochainov – decentralizáciu, škálovateľnosť a bezpečnosť. (cointelegraph.com)

15 krajín vrátane G7 pripravuje systém na sledovanie krypto transakcií

15 svetových jurisdikcií vrátane siedmich stálych členov G7 má v úmysle vybudovať systém, ktorý by sledoval kryptomenové transakcie a bránil nedovolenému použitiu digitálnych aktív. Informoval o tom tokijský spravodajca Nikkei, ktorý k informácií uviedol, že Financial Action Task Force (FATF) pripraví k vytvoreniu tohto projektu detailné postupy už do roku 2020. Článok zároveň informuje o tom, že FATF v spolupráci s G7 podporujú myšlienku zavedenia jednotných kryptomenových regulácii. (cointelegraph.com)

Šéf klubu NBA a známy miliardár: Očakávam, že bitcoin a zlato sa stanú tým istým

Fanúšikovia basketbalu určite dobre poznajú meno miliardára Marka Cubana – trochu šialeného majiteľa Dallasu Mavericks, historicky jedného z popredných klubov zámorskej basketbalovej profiligy NBA. Ako sa ukázalo, Mark Cuban je popri tomtom aj fanúšikom bitcoinu. Viac sme o tejto téme napísali tu.

Šéf klubu NBA a známy miliardár: Očakávam, že bitcoin a zlato sa stanú tým istým

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.