Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.
Rating kryptomien: Kritizovaný EOS, pochválené Cardano a prvý Bitcoin
Po dlhšom čase vám prinášame aktuálny pohľad na rating kryptomien podľa agentúry Weiss Ratings. Tá v úvode roka 2018 začala ako vôbec prvá ratingová agentúra udeľovať hodnotenie kryptomenám. Weiss Ratings koncom minulého týždňa informoval, že sa rozhodol znížiť hodnotenie kryptomeny EOS v rámci čiastkového ratingu, ktorý sa týka jej technológie a adopcie. Naopak pochválil Cardano. Viac sa dozviete v tomto článku.
Rating kryptomien podľa Weiss Ratings: Kritizovaný EOS, pochválené Cardano a prvý Bitcoin
CryptoFibonacci upozorňuje na veľkú červenú sviečku
Nový týždeň začal pre väčšinu kryptomien v červených číslach a Bitcoin uzavrel ten minulý najväčšou červenou sviečkou od decembra 2018. Pokiaľ ide o najbližšie obdobie, mnohí analytici sa domnievajú, že korekcia predchádzajúceho rastu bude pokračovať. Bitcoin sa v čase písania textu obchodoval za 7700 dolárov, čo je o necelé tri percentá menej než v nedeľu. Týždenný pohľad ukazuje, že klesol z 8600 dolárov, čiže o približne 10 percent.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Trejder CryptoFibonacci, ktorý má na Twitteri okolo 2800 followerov, upozorňuje, že veľká červená sviečka je varovným signálom. ,,Nenávidím, že v tom musím pokračovať, ale je to dôležité. Tento obrátený vzor sviečky musí byť rešpektovaný. Vôbec nemám rád tento sviečkový pattern. Ale je dôležitý po takom veľkom raste. Retracement prichádza. Držte sa!”
$BTC Weekly chart update.
Do NOT like this candle pattern at ALL!!
But, it is necessary after such a huge runup. Retraces coming. Stay safe!!#BTC pic.twitter.com/6aOUE0JPJo
— CryptoFibonacci (@CryptoFib) June 10, 2019
Názor investora: Je za rastom Bitcoinu obchodná vojna USA a Číny?
Bitcoin započal svoj nový býčí trend 15. decembra 2018, kedy sa obchodoval na úrovni 3150 dolárov. Odvtedy k 30. máju 2019, kedy stál 9070 dolárov, posilnil o 188 percent a hoci momentálne sa obchoduje pod cenou 8000 dolárov, stále môžeme hovoriť, že je v rastúcom trende. Zakladajúci partner spoločnosti Adaant Capital Tuur Demester si myslí, že cenu Bitcoinu okrem najčastejšie spomínaných dôvodov ovplyvňujú aj makroekonomické otázky. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.
Názor investora: Je za rastom Bitcoinu obchodná vojna USA a Číny?
Bittrex blokuje 32 kryptomien pre americký trh
Populárna burza Bittrex vo svojom blogu zverejnila informáciu, že zablokuje Američanom obchodovanie s 32 vybranými kryptomenami. Občanisa USA dostali vysvetlenie s podrobnosťami aj formou emailu. Burza u nich zamedzí možnosť obchodovať s týmito aktívami, no budú ich môcť predať, alebo presunúť z burzy inam. Medzi zablokované patria kryptomeny s nasledujúcimi symbolmi: ADT, CMCT,GO, MFT, QRL, XEL, AMP, DNT, GTO, MOBI, QTUm, XNK, BAY, DTA, HYDRO, NLC2, RFR, BCPT, ENG, IHT, NMR, STORJ, BCPT, ENG, IHT, NMR, STORJ, BLOCK, FCT, ION, PRO, STORM, BOXX, FLDC, LBA, PTOY a SWT. (cointelegraph.com)
Rozhovor o decentralizácii kryptomien
Do osobitnej pozornosti by sme radi dali náš včerajší článok o decentralizácii kryptomien. V rozhovore s Jaromírom Tesařom sme sa rozprávali na túto tému o Bitcoine, Cardano, EOS či IOTA. Celý rozhovor si môžete prečítať tu.
ROZHOVOR: Téma decentralizácie: Ako sú na tom Bitcoin, Cardano, EOS či IOTA?
Predstavitelia G20 hovorili o kryptomenách
Ministri financií a guvernéri centrálnych bánk G20 požiadali Radu pre finančnú stabilitu (FSB), aby pokračovali v monitorovaní rizík, ktoré sú spojené s kryptomenami. Počas summitu sa hovorilo o výhodách, ktoré kryptomeny prinášajú pre finančný systém a širšiu ekonomiku. Zároveň však ako tradične boli témou rozhovorov hlavne riziká s nimi spojené. ,,Hoci kryptomeny v tomto momente nepredstavujú hrozbu pre finančnú stabilitu, stále sme ostražití voči rizikám vrátane tých, ktoré sa týkajú ochrany spotrebiteľov a investorov, boja proti praniu špinavých peňazí a boja proti financovaniu terorizmu,” uviedli. Stretnutie vrcholových predstaviteľov najbohatších krajín sveta napokon žiadne konkrétne prelomové rozhodnutie pre kryptomeny neprinieslo.
Úvod do ťažby kryptomien
Včera sme úvodným článkom načali sériu článkov, v ktorých sa budeme venovať podrobnejšie ťažbe kryptomien. Ak vás táto téma zaujíma, článok Úvod do ťažby Bitcoinu a kryptomien nájdete tu.
Rýchle správy
COINBASE: CEO zmenárne Coinbase Brian Armstrong informoval, že Coinbase sa konečne pripravuje na to, aby začala využívať takzvaný batching, vďaka čomu dokážu realizovať rýchlejšie BTC transakcie ich zoskupením. Nuž bolo načase, pretože Coinbase tým, že batching stále nevyužíva, poriadne prepĺňa mempool.
COINBASE: Na Coinbase sa 12. mája zobchodovalo 263 000 BTC, čo je najvyššie číslo od 4. februára 2018. Naposledy bola táto hodnota tak vysoko 18. novembra, kedy dosiahla úroveň 259 tisíc BTC. Vtedy sa Bitcoin obchodoval na cene 4400 dolárov.
KANADA: Primátor kanadského mesta Vancouver navrhol, aby boli v celom meste zakázane bitcoinové automaty, ktoré sú údajne používané na pranie špinavých peňazí. V Kanade je celkovo 694 BTC automatov, z toho 76 práve vo Vancouveri. Kuriózne je, že práve Vancouver bol prvým mestom, kde sa takéto zariadenie nainštalovalo.
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.