Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (10.3.): Zákon o kryptomenách, Bitcoin, Dorsey & Brave

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Zákon o kryptomenách v USA: Deliť sa budú do troch kategórii!

9. marec 2020 budeme možno v budúcnosti považovaný za deň, ktorý výrazným spôsobom odštartoval proces nového prístupu ku kryptomenám v Spojených štátoch amerických. Pred Americkým kongresom bol totiž Paulom Gosarom predstavený dlho očakávaný “Cryptocurrency Act od 2020”, teda zákon o tom, ako by mali byť kryptomeny klasifikované a regulované v USA. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali tu.

Podporovateľ Bitcoinu Jack Dorsey zostáva na čele Twitteru. Postavil sa zaňho aj Musk

V kryptokomunite mimoriadne populárny Jack Dorsey zostáva na čele sociálnej siete Twitter, ktorú zakladal. Odolal tak tlaku zo strany Paula Singera, miliardárskeho investora a zakladateľa Elliot Management, ktorý tlačil na odvolanie Dorseyho z dôvodu, že sedí na dvoch rôznych stoličkách. Singerovi sa nepáčilo, že Dorsey sa okrem Twitteru venuje simultánne aj vedeniu firmy Square a tiež chce stráviť značnú časť tohto roka v Afrike. Podrobnejšie sme sa téme venovali v tomto článku.

Bitcoin nedopadol až tak zle, naznačil Horsley. Je ochranou pred tlačením peňazí?

Bitcoin nedokáže ochrániť investorov pred všetkými globálnymi krízami, napríklad tou, ktorá súvisí s koronavírusom, no môže v konečnom dôsledku chrániť ľudí pred centrálnymi bankami, vládami a tlačením nových peňazí. Zhodli sa na tom dvaja obhajcovia kryptomien po čerstvých turbulenciách na svetových trhoch. Predstaviteľ Bitwise okrem iného naznačil, že Bitcoin svojim spôsobom a vzhľadom na svoju bežnú volatilitu dopadol lepšie než akcie S&P 500. Viac sa dočítate tu.

Rýchle správy

BRAVE: Denný počet používateľov decentralizovaného prehliadača Brave prevyšuje už 4 milióny. Informoval o tom generálny riaditeľ Brave Brendan Eich, ktorý je aj bývalým CEO prehliadača Mozilla. Mesačne si zapne Brave aspoň raz až 12,2 milióna používateľov.

ČÍNA: V hlavnom čínskom meste Pekingu sa spúšťa pilotný projekt na využitie technológie blockchain pri fakturáciách. Predtým bol už úspešne otestovaný v provinčnom Šen-čene. Ide o ďalší krok Číny k zavedeniu blockchain technológie v národnom hospodárstve.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne