Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (10.2.): Bitcoin je TOP, inštitúcie by ho nemali prehliadať

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Weiss Ratings: Bitcoin má hodnotenie A-, ktoré kryptomeny sú najlepšie?

Weiss Ratings, prvá ratingová agentúra, ktorá začala hodnotiť kryptomeny, aktualizovala poradie najkvalitnejších kryptomien. Bitcoin sa aj vďaka blížiacemu sa halvingu posunul na prvé miesto. Ktoré kryptomeny sú na tom najlepšie v adopcii, technológii, či z pohľadu investičného rizika, sa dozviete tu.

Pompliano verí, že Bitcoin začal cestu k $100 000

Bitcoin cez víkend prvýkrát v tomto roku prekonal magickú 5-cifernú dolárovú hodnotu a hoci sa v čase písania tohto článku obchoduje tesne pod jej úrovňou, podľa mnohých odborníkov z oblasti kryptomien ide len o začiatok jeho cenového rastu. Anthony Pompliano si dokonca myslí, že BTC práve započal cestu k cene $100 000. Viac sa dočítate tu.

Inštitúcie by mali časť kapitálu vložiť do Bitcoinu, tvrdí VanEck

Spoločnosť VanEck, ktorá sa minulý rok v spolupráci so SolidX neúspešne snažila získať od Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) povolenie pre Bitcoin ETF, publikovala správu, podľa ktorej by mali inštitucionálni investori preliať časť svojho investičného kapitálu do Bitcoinu. Odvolávajú sa pritom na rôzne investičné portfólia, v ktorých boli alebo neboli zahrnuté aj investície do BTC. Viac sa dozviete tu.

Binance čoskoro odhalí novú službu Binance Cloud

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao v rámci piatkovej rubriky Ask me Anything uviedol, že do 10 dní predstavia novú službu s názvom Binance Cloud. Bol však skúpy na detaily a odmietol vysvetliť, čo si majú ľudia pod týmto názvom predstaviť. Čo to naznačuje len snaha Binance zamestnať špičkového odborníka na cloud computing. Má ísť o osobu, ktorá pomôže „vylepšiť, škálovať a automatizovať obchodne kritickú architektúru založenú na cloude.” (cointelegraph.com)

Japonsko musí urýchliť vývoj svojej kryptomeny

Vedúci predstaviteľ výskumnej komisie pre bankové a finančné systémy Japonskej liberálnej demokratickej strany Kozo Yamamoto povedal, že krajina musí urýchliť vývoj digitálneho jenu a mala by si stanoviť za cieľ jeho spustenie do dvoch až troch rokov. Vysvetlil, že digitálne meny budú v rozvíjajúcich ekonomikách rýchlo napredovať a pomôžu Číne, ktorá by mala svoju národnú kryptomenu spustiť už čoskoro, pokročiť v digitálnej hegemónii. Zdôraznil preto potrebu rýchlej japonskej reakcie, aby krajina zostala voči Číne konkurencie schopná. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne