Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (10.2.): Bitcoin, Ethereum, Polkadot či Cardano. Býčie správy pribúdajú

Článok

Novinky Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Tesla & Bitcoin: Kritika, manipulácia, či nezodpovednosť (ne)vlastniť Bitcoin?

Správa o tom, že spoločnosť Tesla, ktorú vedie Elon Musk, kúpila bitcoiny (BTC) za 1,5 miliardy dolárov, bola stredobodom pozornosti kryptomenových médií aj v priebehu posledných 24 hodín. Bolo ich naozaj mnoho a v tomto článku alebo vo videu nižšie vám zhrnieme tie najpodstatnejšie novinky súvisiace s touto historickou akvizíciou.

Prvý deň Ethereum na CME: Kontrakty v hodnote 30 miliónov dolárov

Už viackrát sme avizovali, že 8. február 2021 bude pre Ethereum (ETH) významným dňom. Druhá najväčšia kryptomena sa totiž dostala takpovediac “do prvej ligy”, keďže jej Ethereum Futures kontrakty sa začali obchodovať na prestížnej burze Chicago Mercantile Group (CME). Ako informoval portál Cointelegraph, v prvý deň bolo na CME zobchodovaných celkovo 388 kontraktov, pričom 303 z nich súviselo so špekuláciou na februárovú cenu. Ethereum popri tom prekonalo Bitcoin v ďalšom zaujímavom ukazovateli. Viac sa dočítate v našom článku, alebo dozviete z videa nižšie:

Polkadot: Dotácia pre Plasm Network a príchod Curve?

Inkubačné rameno kryptomenového giganta burzy Binance, Binance Labs, poskytlo projektu Plasm Network, ktorý by sa mohol stať jedným z prvých parachainov ekosystému Polkadot (DOT), finančnú injekciu v podobe 2,4 milióna dolárov. Zaujímavou správou je aj možnosť príchodu populárnej DEX burzy Curve na tento blockchain. Viac sa dozviete z nášho videa nižšie a tiež v tomto článku.

Cardano mieri k ATH! Toto sú 3 dôvody, ktoré poháňajú jeho rast

Portál CryptoSlate zhrnul vo svojom najnovšom článku tri hlavné dôvody, prečo kryptomena Cardano narástla na svojej hodnote za posledný týždeň o vyše 80% a aktuálne je už trojkou na trhu (ak nerátame stablecoin Tether). Kryptomenu Cardano (ADA) delí od svojich historických maxím dosiahnutých 4. januára 2018  (cena 1.29 USD) už len približne 40%. Čoskoro sa tak môže stať treťou kryptomenou v poradí po Bitcoine a Ethereum, ktorá zažila ošiaľ z roku 2017 a dorovná v novom býčom trhu svoje historické maximá. Čo teda stojí za súčasným rastom Cardano? Ide predovšetkým o tri faktory, ktoré sme zhrnuli vo videu nižšie a tiež v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás naFacebooku a tiež na našom YouTube.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne