Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Polkadot: Dotácia pre Plasm Network a príchod Curve?

Článok

polkadot

Inkubačné rameno kryptomenového giganta burzy Binance, Binance Labs, poskytlo projektu Plasm Network, ktorý by sa mohol stať jedným z prvých parachainov ekosystému Polkadot (DOT), finančnú injekciu v podobe 2,4 milióna dolárov.

Ide o prvú oficiálne poskytnutú finančnú investíciu z celkového balíka 10 miliónov dolárov, ktoré sa rozhodla burza Binance venovať projektom budovaným pre Polkadot. Plasm Network je horúcim kandidátom, aby sa už v tomto roku stal parachainom Polkadot, ambicióznej kryptomeny, o ktorej sme vám len včera priniesli rozsiahly článok aj video.

Čo je to Polkadot (DOT)? Kde sa dá kryptomena DOT kúpiť?

Ambície Plasm Network

Plasm Network je smart kontrakt platforma, ktorej cieľom je poskytnutie priestoru pre budovanie smart kontraktov a decentralizovaných aplikácii na Polkadot, ktoré budú kompatibilné s Ethereum. Medzi významných investorov aj HashKey, LongHash, Digital Finance Group či PAKA Ventures.

,,Sme ohúrení z pokroku, ktorý  urobil Plasm Network od svojho spustenia. Prvý parachain, ktorý je pripojený na Rococo-V1 testnet Polkadot je jedným z najsľubnejších kandidátov na parachain aj na hlavnej sieti Polkadot. Investovaním a podporou Plasm preukazujeme náš záväzok podporovať rast a rozvoj Polkadot ekosystému,” skonštatovala Binance Labs.

DEX Curve na Polkadot?

Ďalšie zaujímavé správy pre Polakdot prichádzajú od Eqilibrium, DeFi projektu postaveného na Polkadot substrate frameworku, ktorý bol známy aj svojou prítomnosťou aj na blockchaine EOS. Eqilibrium, ktoré taktiež usiluje o to, aby sa stalo parachainom Polkadot, totiž potvrdilo, že uzavrelo partnerstvo s Curve Finance, aby prinieslo na Polkadot ekosystém v súčasnosti najväčšiu decentralizovanú burzu Curve. Tá beží na Ethereum a v počate uzamknutých mincí (TVL) aktuálne prekonáva aj Uniswap, pričom mesačne spracováva transakcie v hodnote približne 3 miliárd dolárov.

Po integrácii Curve pluginu na Eqilibrum by malo byť skrz ňu možné obchodovať tokeny postavené na DOT a taktiež iné tokenizované kryptomeny ako sú WrappedBitcoin (wBTC) či RenBTC.

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne