Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (1.7.): Éra Bitcoinu, Ethereum či odkaz v transakcií BTC

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Éra Bitcoinu vraj prichádza ešte rýchlejšie, než éra internetu

Generálny riaditeľ spoločnosti BlockStream, Adam Back, si myslí, že “bitcoinová éra” prichádza rýchlejším tempom, než prichádzala éra internetu, ktorá výrazným spôsobom zmenila svet a ovplyvnila celé generácie. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Éra Bitcoinu prichádza ešte rýchlejšie, než éra internetu, tvrdí Adam Back

Denné transakcie Ethereum vytvorili 13-mesačný rekord

Počet denných transakcií v sieti Ethereum prekročil v piatok 28. júna magickú hranicu jedného milióna, čo sa stalo prvýkrát od mája 2018. Na základe údajov Etherscan sa 28. júna potvrdilo v blockchaine Ethereum 1 004 170 transakcií. Predtým sme evidovali viac ako milión transakcií v jeden deň na Ethereum naposledy 13 mesiacov dozadu. Napriek tomu ide o stále výrazne nižšie číslo, než je rekord. Viac sa dočítate tu.

Denné transakcie Ethereum vytvorili 13-mesačný rekord

Megatransakcie v jednom bloku BTC v hodnote 6 miliárd dolárov

Twitter účet Bitcoin Block Bot, ktorý reportuje vyznáme transakcie v sieti Bitcoinu, informoval, že 30. júna bolo 25 veľkých bitcoinových transakcií v hodnote 6 miliárd dolárov zahrnutých do jedného jediného vyťaženého bloku (583 139). Jedna z transakcií zároveň obsahovala zvláštny odkaz, ktorý vzbudil pozornosť celej kryptokomunity. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Megatransakcie v jednom bloku Bitcoinu: 25 z nich malo celkovú hodnotu 6 miliárd dolárov

Facebook zablokoval podvodnú reklamu

Facebook sa minulý rok rozhodol zrušiť možnosť propagácie kryptomenových projektov na svojej sociálnej sieti, nakoľko sa v nich objavovalo mnoho podvodných produktov. To však zároveň uškodilo mnohým serióznym spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú kryptomenami. V priebehu posledných týždňov však už postupne povoľuje zobrazovanie týchto reklám, čo sa vzhľadom na to, že spúšťa vlastnú kryptomenu, dalo predpokladať. Netrvalo dlho a internetom začal vďaka tomu kolovať ďalší podvodný produkt. Jeho zadávatelia pochádzajúci z Ukrajiny a Argentíny tvrdili, že korunný princ Abu Dhabi šejk Mohamed bin Zayed, osobné schválil schému, ktorá zaručí bohatstvo pri obchodovaní s bitcoinami. Podvodný reklamný príspevok motivoval ľudí, aby investovali 1 000 dirhamov  (227 dolárov) s tvrdením, že investičná stratégia zaručená samotným korunným princom im tieto peniaze niekoľko násobne vráti. Facebook už túto reklamu zakázal, no predpokladá sa, že veľa ľudí sa v rámci nej spálilo a prišlo o svoje peniaze. Otázne je, do akej miery tento incident ovplyvní budúce schvaľovanie respektíve blokovanie reklám súvisiacich s kryptomenami. (cointelegraph.com)

Libra je krok vpred, tvrdí Teck Chia z Binance Labs

Partner v spoločnosti Binance labs, výskumnej odnože burzy Binance, Teck Chia, skonštatoval počas Blockchain Weeku v Ríme, že príchod kryptomeny Facebooku Libra bude mať pre kryptomeny pozitívny vplyv, pretože zvýši o nich povedomie u širokej verejnosti. ,,Myslím si, že mať spoločnosť ako Facebook s takým obrovským dosahom a distribúciou do všetkých krajín sveta, na strane kryptomien, je pre náš priemysel veľmi pozitívna vec. Prináša to množstvo povedomia o kryptomenách medzi ľudí, ktorí o nich nikdy nepočuli,” skonštatoval. Zároveň dodal, že Binance sa bude prirodzene snažiť komunikovať a spolupracovať s Facebookom s cieľom pomôcť napredovať celému kryptopriemyslu.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.