Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Megatransakcie v jednom bloku Bitcoinu: 25 z nich malo celkovú hodnotu 6 miliárd dolárov

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Twitter účet Bitcoin Block Bot, ktorý reportuje vyznáme transakcie v sieti Bitcoinu, informoval, že 30. júna bolo 25 veľkých bitcoinových transakcií pri ich súčte v celkovej hodnote 6 miliárd dolárov zahrnutých do jedného jediného vyťaženého bloku (583 139).

https://twitter.com/btcblockbot?lang=en

Portál AMCCrypto.com k tomu skonštatoval, že všetky transakcie vytvorili väčšiu, lineárnu transakciu. “Peňaženka 1”, ktorá iniciovala transakciu, poslala približne 24 393 BTC do „peňaženky 2” a 300 BTC do „peňaženky 3“. Táto posledná peňaženka dostala celkovo napokon 5 800 BTC a bola prijímacou peňaženkou vo všetkých 25 transakciách.

„Peňaženka 2” tiež preniesla 300 BTC na „peňaženku 3“ a cca 24 093 BTC na štvrtú peňaženku v reťazci a tak postupne pokračovalo ďalších 23 transakcií. Zaujímavé je, že jedna transakcia pochádzajúca z adresy 1BUYBTC1oYQtAjktSRZUtjkeBJ15ABc5bb obsahovala vo svojich výstupných skriptoch správu: ,,Kúpime vaše Bitcoiny. Sell.buy.bitcoin@protonmail.com”.

V čase, kedy AMBcrypto.com informoval o týchto transakciách, vykonala „peňaženka 3” celkovo (v jej histórii) 440 505 transakcií. Pripísaných na ňu bolo dokopy 5 959 532 BTC a v súčasnosti vlastní 6 445 BTC (vyše 70 miliónov dolárov).

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne