Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Éra Bitcoinu prichádza ešte rýchlejšie, než éra internetu, tvrdí Adam Back

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti BlockStream, Adam Back, si myslí, že “bitcoinová éra” prichádza rýchlejším tempom, než prichádzala éra internetu, ktorá výrazným spôsobom zmenila svet a ovplyvnila celé generácie.

Back to uviedol počas konferencie Bitcoin 2019, ktorá sa konala minulý týždeň v San Franciscu, kde hovoril o tom, ako Bitcoin prišiel s decentralizovanou víziou riešenia proti hyperinflácii.

,,Bitcoin došiel oveľa ďalej a oveľa rýchlejšie, než ľudia očakávali. Hovorilo sa to aj o ére internetu, no zdá sa, že Bitcoin sa pochybuje ešte rýchlejšie,” skonštatoval.

Back tvrdí, že je dosť náročné – aj pre technický zdatných jedincov, držať krok s tempom nových myšlienok a implementácii v sektore kryptomien. ,,Pretože blockchain a elektronické peniaze sú úplne základným kameňom a majú aj smart kontrakty. Je to niečo, čo prináša nový programovací jazyk s novou paradigmou. Ľuďom chvíľu trvá, kým natívne pochopia o čo ide…”

Adam Back bol minulý mesiac hosťom stretnutia zástupcov 20 najväčších svetových ekonomík G20, v rámci ktorého sa osobitne riešila technológia blockchain a kryptomeny. Pred predstaviteľmi svetových ekonomík vyhlásil, že kryptomeny respektíve elektronické peniaze zatiaľ nie sú dostatočné veľké na to, aby ovplyvnili menové politiky alebo hlavné meny ako sú euro či japonský jen.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne