Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Denné transakcie Ethereum vytvorili 13-mesačný rekord

Článok

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Počet denných transakcií v sieti Ethereum prekročil v piatok 28. júna magickú hranicu jedného milióna, čo sa stalo prvýkrát od mája 2018.

Na základe údajov Etherscan sa 28. júna potvrdilo v blockchaine Ethereum 1 004 170 transakcií. Predtým sme evidovali viac ako milión transakcií v jeden deň na Ethereum naposledy 13 mesiacov dozadu. Napriek tomu ide o stále výrazne nižšie číslo, než je rekordných 1 349 890 denných transakcií zaznamenaných 4. januára 2018, kedy vrcholil altcoinový bullrun.

Pokiaľ ide o mesačné štatistiky, najviac transakcií, ak nerátame aktivitu na sieti spojenú s DAO hackom v roku 2016, dosiahlo Ethereum v decembri 2018, kedy bolo potvrdených 115 miliónov on-chain transakcií.

Ako reportovala analytická spoločnosť Diar, volume decentralizovaných aplikácií postavených na blockchaine Ethereum dosiahlo v apríli rekordnú hodnotu 776  000 ETH. Koncom apríla Diar zároveň poznamenal, že rekordný počet transakcií, aký bol naposledy viditeľný počas bullrunu 2017, zaznamenal aj Bitcoin.

Informácia o rastúcom počte transakcií na Ethereum nahráva tvrdeniam, že o decentralizované aplikácie ETH je stále záujem. Ethereum sa medzitým chystá na prechod do novej etapy s označením “Ethereum 2.0”, ktorej hlavnou črtou bude prechod na konsenzus Proof of Stake. Kódovanie “Fázy fero” je už takmer na konci a podľa všetkého sa jej spustenia dočkáme už koncom tohto roka, alebo v januari 2019.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne