Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (1.4.): Marec dopadol nad očakávania, Tesla pomáha a Goldman Sachs je „in“

Článok

Bitcoin peniaze
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Bitcoin dopadol v marci nad očakávania (Prehľad najdôležitejších bullish správ)

Mnohí analytici pred úvodom marca upozorňovali, že spanilá jazda Bitcoinu a môže v tomto mesiaci výrazne spomaliť. Odvodzovali to najmä od historických dát, na základe ktorých bolo možné usúdiť, že marec je pre Bitcoin tradične krvavý. Ten tohtoročný však bol výnimkou. Najznámejšej kryptomene sa dokonca podarilo niečo, čo sme naposledy videli v roku 2013. Ukončil totiž šiesty mesiac v rade so zelenou sviečkou, čo znamená, že šiesty krát v rade skončil v mesiaci v plusových hodnotách. Kým 1. marca sa obchodoval za 46 tisíc USD, mesiac uzavrel na hodnote vyše 59 000 USD. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Goldman Sachs začne už čoskoro ponúkať Bitcoin svojim klientom!

Veľké banky si čoraz väčšmi uvedomujú, že lepšie než s Bitcoinom súperiť a označovať ho za podvod, je prispôsobiť sa mu a postupne prinášať klientom produkty, ktoré sú naň naviazané. Po krokoch amerického bankového giganta Morgan Stanley či najstaršej newyorskej banky BNY Mellon tak činí aj ich ďalší sused z Wall Street – veľká investičná banka Goldman Sachs. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Tesla odhalila a pomohla opraviť chybu bitcoinového platobného procesoru

Je to stále len niekoľko týždňov od momentu, ako spoločnosť Tesla oznámila, že investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolárov a zároveň jej CEO Elon Musk potvrdil, že sa stal zástancom tejto kryptomeny. O to vzácnejšia je informácia, že Tesla sa už dokonca aj aktívne spolupodieľa na zdokonaľovaní bitcoinovej infraštruktúry. Viaceré kryptomédia média v stredu informovali, že Tesla ako jedna z nehodnotnejších spoločnosti sveta s kapitalizáciu vyše 600 miliárd dolárov, ktorá sa sústredí na výrobu populárnych elektromobilov a taktiež solárnych panelov (skrz fúziu s ďalšou firmou Elona Muska s názvom SolarCity), pomohla odhaliť a následne aj opraviť chybu v open-source platobnom serveri BTCPay. Viac sa dozviete v tomto článku.

Najväčší správcovský gigant BlackRock začal s investovaním do Bitcoinu

Správcovský gigant Black Rock už v januárovom podaní na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) oznámil komisii, že môže v nasledujúcom období pridať do svojho investičného portfólia aj Bitcoin futures kontrakty. Nuž a ako vyplýva z čerstvého podania na SEC, tak sa tak následne aj stalo. BlackRock Global Allocation Fund odhalil, že držal 37 futures kontraktov na chicagskej burze CME. Viac sa dočítate tu.

Michael Novogratz: Bitcoin je na nezastaviteľnej cene predbehnúť zlato

Šéf spoločnosti Galaxy Digital Michael Novogratz v rozhovore pre CNBC v relácii Squawk Box priznal, že jeho prvotná cenová predikcia pre Bitcoin v roku 2021 bola príliš konzervatívna. Miliardár Michael Novogratz, ktorý sa Bitcoinu venuje už od roku 2013 ešte z čias, kedy sa obchodoval za zhruba 100 dolárov, priznal, že jeho prvotný odhad pre Bitcoin pre tento rok bol založený na predpoklade, že má v súčasnom bullrune šancu dosiahnuť približne 10% kapitalizácie zlata. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.         

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.