Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Michael Novogratz: Bitcoin je na nezastaviteľnej cene predbehnúť zlato

Článok

Michael Novogratz
Michael Novogratz

Šéf spoločnosti Galaxy Digital Michael Novogratz v rozhovore pre CNBC v relácii Squawk Box priznal, že jeho prvotná cenová predikcia pre Bitcoin v roku 2021 bola príliš konzervatívna.

Miliardár Michael Novogratz, ktorý sa Bitcoinu venuje už od roku 2013 ešte z čias, kedy sa obchodoval za zhruba 100 dolárov, priznal, že jeho prvotný odhad pre Bitcoin pre tento rok bol založený na predpoklade, že má v súčasnom bullrune šancu dosiahnuť približne 10% kapitalizácie zlata.

,,Na začiatku  roka som si myslel, že reálnym cieľom je 60 000 USD, pretože to bola suma predstavujúca 10% kapitalizácie zlata. Ale už vtedy som hovoril našim investorom, že keď sa dostaneme na 10%, budeme hovoriť, že pôjdeme na 20%, a keď sa dostaneme na 20%, že pôjdeme na 50% a potom na 100%.”

Skutočnosť, že Bitcoin si v posledných mesiacoch buduje povesť digitálneho zlata výrazne posilnila jeho presvedčenie, že BTC napokon dosiahne a neskôr aj predbehne trhovú kapitalizáciu tohto najcennejšieho kovu.

,,Domnievam sa, že Bitcoin je teraz už na nezastaviteľnej ceste k dosiahnutiu rovnakej kapitalizácie ako má zlato a potom ju aj prekoná,” dodal.

Nakoľko trhová kapitalizácia zlata sa nedá presne vyčísliť (na rozdiel od Bitcoinu) treba si postačiť s jej najčastejšími odhadmi – ten posledný uvádza sumu 10,7 bilióna dolárov. Aby Bitcoin dorovnal túto bilanciu, jeho cena by pri súčasnom počte vyťažených BTC musela atakovať úroveň 600 000 USD.

Zdroj: cointelegraph.com/

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne