Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Goldman Sachs začne už čoskoro ponúkať Bitcoin svojim klientom!

Článok

Goldman Sachs
Canva.com, Pixabay.com

Veľké banky si čoraz väčšmi uvedomujú, že lepšie než s Bitcoinom súperiť a označovať ho za podvod, je prispôsobiť sa mu a postupne prinášať klientom produkty, ktoré sú naň naviazané. Po krokoch amerického bankového giganta Morgan Stanley či najstaršej newyorskej banky BNY Mellon tak činí aj ich ďalší sused z Wall Street – veľká investičná banka Goldman Sachs.

Skutočnosť, že Goldman Sachs v dohľadnej dobe, podľa medializovaných správ pravdepodobne už v druhom kvartáli 2021 prinesie „široké spektrum” produktov spojených s Bitcoinom určených pre ich solventných klientov, dnes potvrdil globálny vedúci tejto spoločnosti pre digitálne aktíva Mary Rich. Goldman Sachs má podľa jeho vyjadrení čoskoro predstaviť produkty zamerané na “fyzické bitcoiny“, ale aj BTC deriváty a iné tradičné investičné nástroje.

Dôvodom tohto rozhodnutia podobne ako to bolo v prípade Morgan Stanley je rastúci dopyt ich klientov po Bitcoine, ktorý už nemohli prehliadať a ďalej ingorovať. Mary Rich poznamenal, že niektorí z ich klientov nadobudli dojem, že v prípade Bitcoinu stojíme na úsvite „nového internetu” a preto sa chcú do tohto nového fenoménu aktívne zapojiť.

,,Existuje kontingent klientov, ktorí sa na toto aktívum pozerajú ako na hedge proti inflácii a makroekonomické pozadie posledného roku (v súvislosti s koronavírusom a ekonomickými stimulmi pozn.red.) tomu prispelo,” doplnil.

Populárny Twitter kanál Documenting Bitcoin následne upozornil, že Goldman Sachs ešte len nedávno vnímala Bitcoin výrazne inak. Na obrázku môžete vidieť titulok článku portálu DeCrypt z mája 2020, na ktorom stojí, že tento gigant nepovažuje Bitcoin ani len za triedu aktív.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne