Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Najväčší správcovský gigant BlackRock začal s investovaním do Bitcoinu

Článok

BlackRock Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Správcovský gigant Black Rock už v januárovom podaní na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) oznámil komisii, že môže v nasledujúcom období pridať do svojho investičného portfólia aj Bitcoin futures kontrakty. Nuž a ako vyplýva z čerstvého podania na SEC, tak sa tak následne aj stalo.

BlackRock Global Allocation Fund odhalil, že držal 37 futures kontraktov na chicagskej burze CME v hodnote takmer 360 458 dolárov. Táto hodnota však predstavovala len 0,0014% celkových aktív tohto fondu. Platnosť kontraktov vypršala 26. marca.

BlackRock je najväčšia investičná manažérska spoločnosť na svete so spravovaným kapitálom v hodnote vyše 8,6 biliónov dolárov. Predbieha v tomto smere ďalších gigantov ako sú Vangaurd, UBS, Fidelity, JP Morgan Chase či BNY Mellon. JP Morgan Chase pritom chystá pre investorov vlastný investičný kôš kryptomien, BNY Mellon chce tento rok rozbehnúť custody servis pre správu Bitcoinu a Fidelity v marci požiadala SEC o schválenie vlastného Bitcoin ETF.

BlackRock vníma Bitcoin pozitívne

Spoločnosť BlackRock sa už dlhšiu dobu vyjadruje smerom k Bitcoinu v pozitívnom duchu. Jej CEO Larry Fink nedávno vyhlásil, že z Bitcoinu sa môže stať globálny trh. V roku 2018 však mal na BTC odlišný názor, keď vtedy uviedol v rozhovore pre Bloomberg, že sa naň nesústredia, pretože ich klientov vôbec nezaujíma: ,,Momentálne vám môžem povedať, že na celom svete nemám ani jedného klienta, ktorý by prišiel a povedal, chcem v tom byť.”

Kolega Larryho Finka, CIO BlackRock Rick Rieder, sa už v novembri 2020 nechal počuť, že Bitcoin má veľkú šancu predbehnúť v kapitalizácii zlato. ,,Do značnej miery zlato nahradí (zaujme jeho pozíciu), pretože je funkčnejší (použiteľnejší) než tehlička zlata,” povedal v živom vysielaní na CNBC.

Rieder následne vo februári 2021 prezradil, že BlackRock hľadá cesty, ako sa do Bitcoinu zapojiť intenzívnejšie: ,,Zdá sa, že presunutie nejakej časti vašej hotovosti do kryptomien mi dáva nejaký zmysel, ale určite by som sa nezastával významnej alokácie alebo cieľového držania. Mám pocit, že technológia sa vyvinula a predpisy (regulácie) sa posunuli do bodu, kedy mnoho ľudí zistí, že by kryptomeny mali byť súčasťou ich portfólia.”

Aj z najnovších správ teda vyplýva, že investícia do Bitcoin Futures spoločnosťou BlackRock je možno len prvou lastovičkou. Dá sa predpokladať, že pro-bitcoinovo nastavené vedenie tejto firmy sa v dohľadnej dobe zakúsene do tejto problematiky ešte o čosi intenzívnejšie.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne