Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (1.3.): Korekcia BTC, on-chain dáta, Ethereum či Grayscale

Článok

Bitcoin sila
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Bitcoin: Naznačujú on-chain dáta koniec korekcie?

Viaceré dáta analytických platforiem naznačujú, že Bitcoin mohol nájsť dno svojej súčasnej korekcie. Nahráva tomu aj súčasný vývoj ceny, nakoľko BTC sa zatiaľ úspešne odrazil od úrovne medzi 43 000 – 44 000 USD. Jedným z ukazovateľov, ktoré naznačujú „kompletný reštart”, je graf SOPR analytickej platformy Glassnode. Upozornila naň samotná firma. Ak vás zaujímajú všetky súvislosti on-chain dát Bitcoinu s jeho cenou, pozrite si naše video, alebo prečítajte celý náš článok.

Ethereum: Dôjde ku schváleniu EIP 1559 a ak áno, tak kedy?

V čase, kedy sa Ethereum potáca s problémom vysokých transakčných poplatkov,  v  dôsledku čoho sa začína dariť aj konkurenčnému centralizovanému Binance Smart Chainu, sa pozornosť Ethereum komunity čoraz viac upiera k návrhu na schválenie Ethereum Improvement Proposal s označením EIP 1559. Téme či má vôbec šancu na schválenie a kedy by sa tak mohlo udiať sme sa venovali vo videu a tiež v tomto našom článku.

Bitcoin víkend v kocke: Chceme žiť vo svete, kde uspeje Bitcoin?

Víkend priniesol niekoľko zaujímavých vyjadrení a správ týkajúcich sa Bitcoinu. V tomto článku a tiež vo videu nižšie sme ich zhrnuli v zjednodušenej forme od úvahy, či Bitcoin naozaj zlepší spoločenskú rovnosť, alebo ju ešte viac rozvráti, cez ústetový krok Google ku kryptomenám, záujem inštitúcii a toho, čo bráni ich väčšimu prílevu, až po vyjadrenie firmy Etsy ohľadom adopcie digitálnych aktív.

Grayscale zaostruje na Cardano, Polkadot ale aj na viaceré DeFi projekty

Spoločnosť Grayscale, ktorá má pod kontrolou viac než 640 00 BTC, ktoré následne sprostredkováva ako regulovanú investíciu inštitúciám skrz svoj Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), sa čoraz viac sústreďuje aj na alternatívne kryptomeny. Nemyslia sa tým však Ethereum, Litecoin či iné vysoko kapitalizované altcoiny, ktoré už v portfóliu Grayscale figurujú nejaký čas. Spoločnosť sa čoraz viac sústredí aj na nové projekty  z oblasti decentralizovaného financovania (DeFi). Viac sa dozviete z nášho článku a tiež  z videa nižšie.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.