Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoinový víkend v kocke: Chceme žiť vo svete, kde uspeje Bitcoin?

Článok

otaznik
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Víkend priniesol niekoľko zaujímavých vyjadrení a správ týkajúcich sa Bitcoinu. V tomto článku sme ich zhrnuli v zjednodušenej forme.

Chceme žiť vo svete, kde uspeje Bitcoin?

Jon Danielsson, ktorý je riaditeľom Centra pre systémové riziká na London School of Economics, vo svojom piatkovom stĺpčeku pre VoxEU skonštatoval, že ak Bitcoin uspeje, nebude to pre svet prínosom, ale práve naopak.

Danielsson upozornil, že Bitcoin v tom prípade vytvorí novú triedu najbohatších ľudí na svete – budú nimi súčasné bitcoinové veľryby, ktorí budú “súperiť s kráľmi a cisármi, ktorí vládli našej ríši v minulých storočiach.”

,,Keď bitcoinoví aristokrati začnú utrácať svoje bilióny, čo to bude znamenať pre náš ostatných? Vieme, že také extrémne úrovne nerovnosti podporujú sociálne rozdelenie a populizmus. Bitcoinoví aristokrati sa buď stanú rastúcou hrozbou a vláda bude musieť reagovať. Buď ich bude chrániť, alebo na nich bude útočiť. Nemôže byť však neutrálna. Tak či onak, politická a sociálna nestabilita sa zhorší,” upozornil.

Za veľryby sú považované adresy, na ktorých sa nachádza viac ako 1000 BTC (cca 31% všetkých BTC sa nachádza na takýchto adresách). Väčšina z nich podľa všetkého patrí inštitúciám a veľkým korporáciám, no nachádzajú sa tam aj bitcoiny patriace prvotným osvojiteľom BTC, ktorí svoje úspory naďalej držia v tejto kryptomene.

Google Finance pridal podporu pre kryptomeny

Malý ale pomerne významný krok pre kryptomeny sa udial na platforme Google Finance. Google (Alphabet), ktorá mal v minulosti s digitálnymi aktívami svoje problémy (blokovanie reklám s krypto obsahom, problémy YouTuberov) sa rozhodol pridať do svojej finančnej platformy podporu pre tickery s cenami kryptomien. P onovom tak môžete v Google Finance sledovať ceny Bitcoinu, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash.

Problémom pre inštitúcie sú dane a bezpečnosť

Spolupredseda spoločnosti Galaxy Digital, ktorá patrí medzi najväčších inštitucionálnych držiteľov BTC, Damien Vanderwilt, povedal v rozhovore pre Bloomberg, že v súčasnosti sú najväčšími obavami firiem, ktoré zvažujú kúpu bitcoinu, obavy z bezpečnosti a daňových povinnosti. ,,Keď sa rozprávame s inštitúciami a korporáciami, ako prvý problem označujú bezpečnosť. Problémom druhého radu je daňové zaobchádzanie s bitcoinami a spôsob, ako ich viesť v účtovníctve,“ uviedol a doplnil: ,,Nie sú to neriešiteľné problémy, ale trvá to nejaký čas.”

Vanderwilt zároveň prezradil, že investíciu o Bitcoinu zvažuje podľa ich odhadov približne 5% finančných manažérov v USA, čo je číslo, ktoré sedí aj s nedávnou štúdiou firmy Gartner.

Etsy do Bitcoinu zatiaľ neinvestuje

Populárne internetové trhovisko Etsy.com, ktorého akcie majú hodnotu 27 miliárd dolárov, v roku 2021 podporu pre platby kryptomenami na čele s Bitcoinom nezavedie. Potvrdil to generálny riaditeľ firmy Josh Silverman v rozhovore pre Yahoo Finance. ,,Musí existovať naozaj veľa ľudí, ktorí ich budú držať. Nikdy nehovorte nikdy, ale nemyslím si, že rok 2021 bude tým rokom, kedy by sme tom udali prednosť.”

Šéf populárnej platformy taktiež vylúčil, že by v dohľadnej dobe investovali do Bitcoinu. ,,Nemyslím si, že je našou úlohou špekulovať s hotovosťou našich akcionárov. Hotovosť, ktorú má Etsy vo svojej súvahe zostáva uchovávaná vo veľmi bezpečných cenných papieroch.”

OLB Group uľahčí platby kryptomenami

Newyorská firma OLB Group oznámila, že za spolupráce s OmniSoft spúšťa platformu, ktorá uľahčí viac než 8500 predajcom v New Yorku prijímať platby kryptomenami Bitcoin, Etheruem, USDC a DAI. Zákazníci, ktorí budú ú týchto predajcov platiť kryptomenami si jednoducho skrz aplikáciu výberu kryptomenu, ktorou chcú zaplatiť a skrz platobnú bránu SecurePay získa predajca už fiatový ekvivalent zaplatenej sumy (dôjde teda k automatickej zámere krypotmeny za doláre).

Zdroje: cointelegraph.com, decrypt.co, decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.