Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin: Naznačujú on-chain dáta koniec korekcie?

Článok

Bitcoin katapult
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Viaceré dáta analytických platforiem naznačujú, že Bitcoin mohol nájsť dno svojej súčasnej korekcie. Nahráva tomu aj súčasný vývoj ceny, nakoľko BTC sa zatiaľ úspešne odrazil od úrovne medzi 43 000 – 44 000 USD.

Jedným z ukazovateľov, ktoré naznačujú „kompletný reštart”, je graf SOPR analytickej platformy Glassnode. Upozornila naň samotná firma. ,,Spent Output Profit Ratio (SOPR) zaznamenal kompletný reštart a prvýkrát po 5 mesiacoch sa dostal do záporných hodnôt, čo naznačuje, že vyberanie profitov sa znížilo.”

Indikátor SOPR vyjadruje pomer medzi predajnou a zaplatenou cenou každého jedného Bitcoinu. Keď sa hodnota nachádza nad úrovňou 1, znamená to, že investori predávali Bitcoin v zisku. Keď je pod touto úrovňou, znamená to, že predávali v strate.

Ideálny stav je, keď je indikátor tesne nad úrovňou 1, pretože nehrozí veľký výber ziskov, ale zároveň je trh stále v dobrej nálade.

To čo sa teraz starlo naznačuje, že Bitcoin predávali predovšetkým “weak hands” (slabé ruky), ktorých sa teraz trh takpovediac zbavil. V strate totiž mohli predávať len kupujúci, ktorí vstúpili do trhu až po momente, ako prekonal cenu 45 tisíc dolárov. Čiže len nedávno. Korekciu mali teda na svedomí krátkodobí investori a nie dlhodobí hodleri, čo sa javí ako silný býčí signál.

,,Toto je silný “buy the dip” (kupujte za výpredajovú cenu) signál. Popri tom sa zresetovali aj derivátové funding rates, čo je taktiež bullish,” upozornil analytik Philip Swift.

,,Myslím si, že marec môže byť pomalý s nedostatkom dôvery na trhoch, ale celkovo som býčí a očakávam výrazne vyššiu cenu v priebehu 3 mesiacov,” doplnil v rámci komentárov.

Swift tým pripomenul, že z historického pohľadu býva marec počas doposiaľ 12-ročnej existencie Bitcoinu tradične jedným z najhorších mesiacov. História sa samozrejme nemusí opakovať, no mnoho obchodníkov na túto možnosť upozorňuje.

Ostro sledovaný analytik Will Woo si medzitým stojí za tým, že support okolo úrovne 45 tisíc dolárov je veľmi silný a keď sa dostane cena aj nižšie, tak dôjde k veľmi rýchlemu vykúpeniu. Noc mu dala za pravdu, nakoľko Bitcoin sa od ceny 43 tisíc USD odrazil k 46 tisíc USD.

Došlo k ďalšiemu inštitucionálnemu nákupu?

Šéf analytickej platformy CryptoQuant Ki Young Ju skonštatoval:

,,Na Coinbase vidíme silný býčí signál v podobe veľkých nákupov, Coinbase Premium (prémiová cena) je tiež býčia. Veľryby skupujú a prílev stablecoinov je tiež býčí. Medvedie sú odlivy z adries ťažiarov a vklady BTC ťažiarov na zmenárne.”

Pokiaľ ide o Coinbase, narážal predovšetkým na dva faktory:

  • Na Coinbase sa opäť obchoduje Bitcoin za prémiovú, teda vyššiu cenu, čo naznačuje silný inštitucionálny dopyt
  • Po výbere 13 000 BTC 24. februára nasledoval krátko na to 25. februára ďalší výber približne 12 000 BTC – oba tieto výbery môžu naznačovať akumuláciu doposiaľ neznámej veľryby (viď. graf).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.