Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kraken: Strop Bitcoinu môže byť tesne pod úrovňou $100 000!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Americká kryptomenová burza Kraken uverejnila novú predikciu ceny Bitcoinu, ktorá sa opiera o jeho predchádzajúcu výkonnosť v býčích cykloch. Na základe nej sa domnieva, že Bitcoin by mohol uzavrieť vo štvrtom kvartáli 2021 svoj rastový cyklus tesne pod úrovňou 100 000 dolárov.

Kým populárny model od analytika PlanB známy ako Stock-to-flow odhaduje priemernú cenu Bitcoinu pre nasledujúce roky niekde okolo 100 000 dolárov a vylepšený S2FX model predikuje strop BTC niekde až pri cene 288 000 USD, predikcia Kraken je o čosi triezvejšia. Analytici jednej z najpopulárnejších búrz s kryptomenami sa domnievajú, že Bitcoin by mal nájsť svoj TOP niekde okolo ceny 96 000 USD za predpokladu, že bude kopírovať svoj posledný bullrun.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Pri súčasnom tempe má štvrtý štvrťrok 2021 veľmi podobný trend ako 4. štvrťrok 2017. Korelácia je až na úrovni 0.88 bodu. Treba poznamenať, že štvrtý štvrťrok 2017 sa stal najlepším v histórii Bitcoinu s výkonnosťou až +220%,” upozornila burza Kraken.

,,Za predpokladu, že Bitcoin bude pokračovať v šľapajach štvrtého kvartálu 2017, mohli by sme očakávať, že do konca mesiaca bude s cenou ešte vyššie. V určitom kontexte by +220% rast v tomto kvartáli znamenal jeho konečnú cenu okolo 96 355 dolárov za 1 BTC.”

Kraken taktiež doplnil, že z pri pohľade na historický vývoj ceny Bitcoinu je zrejme, že november býva obzvlášť volatilný, no zároveň prináša najväčšie výnosy. Ak by sa teda história opakovala, nasledujúce dni môžu priniesť veľmi prudké zmeny ceny BTC oboma smermi.

Support nad 50 000 je dostatočne silný, tvrdí Willy Woo

Populárny onchain analytik Willy Woo tento týždeň skonštatoval, že cenový support Bitcoinu v rozmedzí 50 000 USD až 60 000 USD je aktuálne dostatočne pevný a verí, že Bitcoin podrží, ak by došlo k jeho výraznejšej korekcii po vytvorení nových ATH.

,,Bitcoin ako trieda aktív je podľa môjho názoru už pevne usadená na kapitalizácii nad 1 biliónom dolárom. Len veľmi ťažko si viem predstaviť, že by klesol pod tuto úroveň,” napísal na Twitteri ku grafu, ktorý znázorňuje mapu investorov, ktorí naposledy menili svoje bitcoiny v ramci konkrétnych cenových pásiem.

Čo naznačuje Bollingerové pásmo a index RSI?

Burza Kraken upozornila vo svojej analýze aj na predikciu postavenú na sledovaní tzv. Bollingerového pásma v kombinácii s bitcoinovým indexom relatívnej sily (RSI). Historicky sa totiž vrcholy bitcoinového cyklu zhodovali s tým, že Bitcoin našiel svoj TOP v oblasti, kde sa dotkol bollingerového pásma a úroveň 1-mesačnej relatívnej sily indexu RSI dosiahla 96 bodov.

V súčasnosti je RSI na úrovni okolo 71.7 a má teda priestor pre ďalší rast. Ak by sa scenár naplnil, strop Bitcoinu by sa mohol nachádzať niekde okolo ceny 112 tisíc USD.

Ďalšie zaujímavé články

Čo ak sa zopakuje história? Bitcoin bude stáť $253 000 a Ethereum $22 000!

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Trh s kryptomenami sa zbláznil. Minca pomenovaná po Elonovi Muskovi spravila 3780%

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.