Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kolaps pokračuje – LUNA za deň -84%, 1 UST sa obchodoval za 22 centov. Konečná, alebo čas na nákup?

Článok

Korekcia
Zdroj: Pexels.com

Totálny kolaps (kedysi) jednej z najväčších kryptomien pokračuje. Aktuálne je to už len voľný pád, pričom LUNA stratila za deň 84% svojej hodnoty. Stablecoin UST sa obchoduje na cene 30 centov za dolár. Je to skvelá príležitosť na nákup, alebo príbeh tejto kryptomeny nadobro končí a padá do zabudnutia?

Čo sa stalo?

Celý krypto svet teraz upiera svoju pozornosť hlavne na kryptomenu LUNA, ktorá totálne skolabovala. Ruka v ruke s týmto pádom klesá aj jej stablecoin UST, ktorý už tretí deň nedokáže držať hodnotu 1:1 k doláru, pričom dnes padla jeho cena až na 22 centov za dolár.  Podrobnejšie informácie o tom, čo bolo dôsledkom tohto prepadu si môžete prečítať v tomto detailnom článku, ktorý sme včera zverejnili.

Plán obnovy je na ceste

Aby vedúci stablecoinu UST, Do Kwon, upokojil investorov a obchodníkov, oznámil vydanie plánu, ktorý mal zachrániť trh. Problémom však je, že ubehol už takmer 1 deň a stále neexistuje žiadny plán.

https://twitter.com/stablekwon/status/1524049921606709248

Ľudia však naďalej panikária a cena LUNA dosahuje nové a nové minimá. Luna Foundation údajne hľadá dodatočné financovanie od krypto a nekrypto spoločností, aby udržala fixáciu UST stablecoinu, čo sa zdá takmer nemožné, keďže UST sa v čase písania tohto článku obchoduje za 0,4 USD.

Prvou záchrannou mal byť predaj BTC. Luna Foundation Guard iniciovala predaj svojho Bitcoinového kolaterálu, aby udržala fixáciu UST. Ale napriek predaju obrovského množstva BTC na krvácajúcom trhu, UST nedokázalo získať späť plnú fixáciu k doláru a po opätovnom dosiahnutí hodnoty 0,9 USD klesol ešte viac.

Konečná alebo čas na nákup?

Aktuálne prudký pohyby cien tejto kryptomeny prinášajú mnohé príležitosti. Množstvo ľudí na futures trhoch shortuje LUNA, o čom svedčí aj fakt, že cena na futures trhoch je o neuveriteľných 20% nižšia voči spotovým trhom. Tento nepomer long a short pozícií takisto začína zaváňať možnou masovou likvidáciou short pozícii – tzv. short-squeeze.

Katalyzátorom by mohlo byť napríklad pozitívne oznámenie od vývojárov LUNA a UST, prípadne úspešné operácie a kroky na zabezpečenie viazanosti UST k USD 1:1. Sú to však len špekulácie a dohady, takže každý krok musí byť poriadne premyslený.

Dôvodom, prečo nenakúpiť sú množiace sa špekulácie o cielenej manipulácii priamo od vývojárov tohto stablecoinu. Pokiaľ by sa takéto informácie skutočne potvrdili, znamenalo by to takmer určite posledný klinec do rakvy pre tento ekosystém.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Snoop Dogg spúšťa vlastnú NFT zbierku, ktorá je unikátna – Toto zatiaľ vieme

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Mali by ste, dokáže totiž indikovať možný smer trhu!

Nová platforma chce byť „Netflixom kryptomien“ – Poskytne informácie o mnohých P2E hrách!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Beincrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.