Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

JP Morgan: Inštitúcie uprednostňujú Bitcoin pred zlatom

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

V uplynulých dňoch sa akoby roztrhlo vrece s pozitívnymi vyjadreniami veľkých amerických bánk smerom k Bitcoinu. Po druhej najväčšej banke Bank of Americapiatej najväčšej americkej banke US Bank, tak urobila najnovšie aj JP Morgan, ktorá tvrdí, že inštitúcie aktuálne presedlali zo zlata na Bitcoin.

Banka JP Morgan, ktorej šéf Jamie Dimon bol ešte prednedávnom jedným z najhlasnejších kritikov Bitcoinu, vo štvrtok zdieľala so svojimi klientmi report, v ktorom uviedla, že nedávny rast ceny Bitcoinu pripisuje obzvlášť inštitucionálnym investorom, ktorí hľadajú zaistenie pred infláciou, ktorá sa podľa mnohých odborníkov nestáva len krátkodobým, ale minimálne strednodobým problémom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Opätovný výskyt obáv z inflácie obnovil medzi investormi záujem o používanie Bitcoinu ako zaistenia sa voči nej,” uviedli analytici JP Morgan. ,,Zdá sa, že inštitucionálni investori sa vracajú k Bitcoinu, pretože ho možno vnímajú ako lepšie zaistenie inflácie než zlato.”

JP Morgan v tomto názore nie je sama. Rovnako sa tento týždeň vyjadril napríklad aj veľmi populárny trhový analytik Kevin O’Leary, hviezda Shark Tank, ktorý povedal, že aktuálne tvoria kryptomeny výraznejšiu časť jeho portfólia než zlato.

V máji tvrdili opak

Vyjadrenie JP Morgan je zaujímavé aj v kontraste s májovou správou, v ktorej uvádzal tento americký gigant presný opak. V čase, kedy sa Bitcoin potácal s negatívnou reklamou v súvislosti s jeho neekologickou ťažbou a následne Čína zakázala ťažbu kryptomien, banka napísala, že veľkí tradiční investori prešli z Bitcoinu na tradičné zlato.

Pomohli aj vyjadrenia Powella a Genslera

Pokiaľ ide o súčasný rast ceny Bitcoinu, analytici JP Morgan okrem tézy, že z Bitcoinu sa stáva nový hlavný hedge voči inflácii, si myslia, že mu pomáhajú aj tieto fundamenty:

  • Americkí politici respektíve regulátori ubezpečili, že nemajú v pláne zákaz Bitcoinu a kryptomien ako to urobila Čína. Takto sa vyjadril minulý týždeň šéf FED Jerome Powell tento týždeň aj šéf SEC Gary Gensler
  • Rastie adopcia technológie Lightning Network a to aj vďaka krokom El Salvador, ktorý urobil z Bitcoinu zákonné platidlo

Tému Bitcoin ETF nespomenuli

Zaujímavé je, že JP Morgan obišla aktuálne horúcu tému potenciálneho schválenia prvého Bitcoin ETF v USA, čo označujú iní analytici za taktiež možný – a možno vôbec najdôležitejší katalyzátor súčasného rastu ceny BTC.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.