Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bank of America menovala 20 veľkých firiem, ktoré majú expozíciu voči kryptomenám

Článok

mesto
Pixabay.com

Druhá najväčšia americká banka Bank of America pokračuje v publikácii pozitívnych správ. Okrem toho, že zverejnila report, v ktorom označila Bitcoin za novú veľkú triedu aktív, menovala aj 20 amerických verejne obchodovaných spoločnosti, ktoré majú určitý druh expozície voči kryptomenám.

Bank of America, ktorá ešte v úvode roka kryptomeny kritizovala, začala v posledných týždňoch výrazne meniť svoj postoj k digitálnym menám. V zmieňovanom reporte uviedla, že trh s kryptomenami je príliš veľký na to, aby mohol byť ďalej ignorovaný a následne doplnila: ,,V blízkej budúcnosti sa dočkáme odomykania telefónov, nakúpu akcii, domov alebo zlomkov vozidla Ferrari, získavania dividend, požičiavania alebo požičiavanie peňazí, alebo dokonca platieb za tankovanie alebo pizzu, toho všetkého vďaka blockchain technológii.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o 20 verejne obchodovaných spoločnosti, ktoré podľa jej záveru majú nejakú expozíciu voči kryptomenám alebo trhu s kryptomenami, zaradila naň okrem iných americkú burzu Coinbase, banky JP Morgan Chase, Morgan Stanley a Signature Bank, platobného sprostredkovateľa PayPal či energetické spoločnosti Exelon Corporation, NRG Energy a Vistra Energy.

V zozname figurujú aj firmy z mediálnej oblasti – FOX Corporation, Walt Disney či Warner Music Group.

Z reportu nie je zrejmé, k akým informáciám v súvislosti s týmito spoločnosťami a ich expozíciami voči kryptomenám sa Bank of America dostala. O priamej držbe Bitcoinov na súvahe sa totiž vie zo zmieňovaných fireim len v prípade burzy Coinbase. Banka JP Morgan Chase ponúka sprostredkované investície do Bitcoinu svojim solventným klientom a Morgan Stanley je skrz svoje investičné fondy druhým najväčším držiteľom akcii GBTC, ktoré sú akousi nepriamou inštitucionálnou expozíciou voči BTC. PayPal zas ponúka kúpu, predaj a držanie kryptomien.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.