Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Január bol pre Bitcoin od roku 2018 vždy plusový. Zopakuje sa tento scenár?

Článok

januar
Zdroj: Pixabay.com

Alex Kruger, známy ekonóm a trader, ktorý sa špecializuje na kryptomeny, upozornil, že január býva pre Bitcoin (BTC) tradične pozitívny. Otázne je, či sa história zopakuje aj tentokrát.

Alex Kruger  na Twitteri zverejnil štatistiku Bitcoinu za predošlé štyri roky. V januári 2018, ktorý bol pre Bitcoin na dlhú dobu posledným “býčím”, posilnil o 18%. Následne v januári 2019 poslnil o sedem percent, v januári 202013 percent a v januári tohto roka až o 36% z ceny 28 653 USD na 41 441 USD.

Kruger však naznačil, že spoliehať sa na dáta z predošlých rokov nemusí byť správne, pretože v rokoch 2018 a 2019 bol Bitcoin v úplne inej situácii. ,,Záleží iba na rokoch 2020 a 2021, sme v odlišnom trhu, takže s týmito dvoma dátovými bodmi nakladajte ako chcete.“

Či bude január 2022 podobne úspešný, než tie predošlé, sa samozrejme nedá garantovať. Mnoho analytikov sa však domnieva, že by tomu tak byť mohlo. Decembrové oslabovanie ceny Bitcoinu je totiž pripisované snahe inštitúcii realizovať zisky ku koncu kalendárneho roka. V tomto zmysle sa nedávno vyjadril aj rešpektovaný investor Raoul Pal z Real Vision.

Január by naopak mohol byť už v znamení prílevu nového inštitucionálneho kapitálu – z pohľadu účtovníctva sa zjednodušene povedané otvorí nová kapitola a pre mnoho inštitúcii je Bitcoin stále atraktívny.

Súhlasí s tým aj generálny riaditeľ firmy ExoAlpha David Lifchitz, ktorý povedal, že inštitúcie majú ešte zhruba 24 hodín na posledné predaje. Už budúci týždeň by následne mohol prísť prvý odraz “od dna” spojený s tým, že začína nový kalendárny rok.

Úplne odlišný názor má však profesorka financií z Sussex University Carol Alexanderová, ktorá povedala v rozhovore pre CNBC, že Bitcoin môže v roku 2022 pokojne klesnúť až k cene okolo 10 000 USD.

Ďalšie zaujímavé články

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu 

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Metaverse je podľa Elona Muska len Buzzword, budúcnosť vidí v Neuralinku

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.