Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Jack Dorsey chce experimentovať s Bitcoinom v rámci univerzálneho základného príjmu

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Zakladateľ Twitteru, CEO firmy Block (Square) a zároveň veľký bitcoinový maximalista Jack Dorsey diskutoval na tému Univerzálneho základného príjmu (UBI – Universal basic income) s využitím Bitcoinu popri kandidátke do amerického kongresu a zároveň učiteľkou Aarikou Rhodes.

Jack Dorsey, ktorý je známy svojimi početnými aktivitami, v rámci ktorých sa snaží podporiť adopciu Bitcoinu, vymedzil 55 miliónov dolárov na bitcoinové experimentovanie s UBI (univerzálnym základným príjmom), pričom k tomu dodal: ,,Ak je v prípade Bitcoinu nutné zamerať sa na jednu vec tak je to to, že operácie s Bitcoinom sú transparentné, že jeho kód je transparentný a tým pádom aj jeho politika.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa Dorseyho sú tieto vlastnosti základným predpokladám pre využitie Bitcoinu pri riešení problémov, ktoré sa vyskytujú v súvislosti s fiatovými menami.

Dorseyho experiment s univerzálnym príjmom s využitím Bitcoinu má spočívať vo vytvorení uzavretej komunity predajcov a obchodníkov, ktorí budú dodržiavať bitcoinový Standard. Na základe kvocientu šťastia a ochoty zúčastniť sa chce následne identifikovať prípady použitia Bitcoinu pre jeho širšiu implementáciu.

Kandidátka do amerického kongresu Aarika Rhodesová na Dorseyho nápade skombinovať UBI s Bitcoinom vyzdvihla, že zapojenie BTC môže znížiť bankové poplatky. ,,Keď mate niečo ako Lightning network, tak môžete realizovať transakcie za veľmi nízke poplatky. Je to výhoda pre každého.”

Dorsey následne poznamenal, že prijatie bitcoinového štandardu núti ľudí vzdelávať sa a podporuje ich finančné myslenie. ,,Len samotná akcia v podobe vlastnenia Bitcoinu mení pohľad ľudí po fundamentálnej stránke, čo je čisté pozitívum pre celú komunitu, ktorú povzbudzuje k ďalším akciám, ako je pridanie sa ďalších predajcov a obchodníkov okolo nich, ktorí urobia podobnú vec.”

Ďalšie zaujímavé články

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.