Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Investoval Facebook do Bitcoinu? Twitter reaguje na Zuckerbergov status

Článok

Bitcoin Facebook
Pixabay.com

Včera sme vás informovali, že zakladateľ a CEO najväčšej sociálnej siete Facebook, ktorej rovnomenná spoločnosť je jednou z najväčších na svete podľa trhovej kapitalizácie, Mark Zuckerberg, pomenoval svoje dve kozy “Max” a “Bitcoin”. Na Twitteri sa od toho okamihu intenzívne špekuluje, čo tým chcel odkázať.

Koncom apríla sa výrazne špekulovalo, že Facebook investoval do Bitcoinu a investorom to oznámi počas tzv. “earnings calls” 28. apríla. Táto udalosť a ani podanie oficiálneho dokumentu form 8-k (o výsledkoch hospodárenia firmy v prvom kvartáli 2021) na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) však kúpu Bitcoinu nepotvrdili, vďaka čomu tieto fámy rýchlo ochladli.

Reakcie z Twitteru

Novú vlnu špekulácii však kuriózne odštartoval samotný šéf Facebooku Mark Zuckerberg, ktorý pomenovaním svojich kôz menami MaxBitcoin rozvíril na sociálnej sieti Twitter vášnivé debaty.

Ostro sledovaným tweetom sa stal napríklad príspevok od tradera LilMoonLambo, ktorý má viac než 97 000 followerov. Myslí si, že Facebook už čoskoro oznámi veľkú investíciu. ,,Máte zhruba dva týždne na akumuláciu toľko bitcoinov, koľko zvládnete, kým Mark Zuckerberg oznámi, že Facebook nakúpil Bitcoin počas ich najbližších pravidelných rozhovorov s akcionármi. Pumpa bude obrovská.”

Ďalší influencer Thinking Crypto má podobné očakávania. ,,Ak si myslíte, že pumpa (výrazný prudký rast ceny BTC. pozn.red.), ktorú urobil Elon Musk s Teslou bola veľká, tak sa pripravte, čo urobí Mark Zuckerberg s Facebookom.”

Populárny propagátor Bitcoinu Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital si zas položil rečnícku otázku: ,,Snaží sa nám Mark skrz jeho kozy povedať, že je bitcoinový maximalista?”

Tie najoptimistickejšie špekulácie o Facebooku a Bitcoine dokonca tvrdia, že spoločnosť, ktorá “sedí“ na hotovosti zhruba 64 miliárd dolárov (podľa posledného podania na SEC), údajne investovala do BTC až 10 miliárd dolárov, čo by bolo výrazne viac, než investícia Tesla v hodnote 1,5 miliardy z februára tohto roku (Upozorňujeme, že ide len o fámy!)

Zvláštny vzťah k zvieratám

Robert Leshner, ktorý zastáva pozíciu CEO Compound Labs, je však skeptickejší. Domnieva sa, že zo strany šéfa Facebooku môže ísť len o žart, ktorým si robí srandu z bitcoinovej komunity. Myslí si, že napokon by z toho mohlo byť niečo na spôsob, že Mark “zje bitcoinových maximalistov na večeru.”

Zuckerberg má k zvieratám zvláštny vzťah. Miluje mäso, no zároveň tvrdí, že si váži každé zviera, ktoré mu umožní dobre sa najesť. Svoje zvieratá tak chová v údajne výborných podmienkach na vlastnej farme a veľakrát ich sám zabije a potom skonzumuje.

Známa je jeho večera z roku 2019 s šéfom Twitteru Jackom Dorseym (mimochodom veľký fanúšik Bitcoinu), počas ktorej Zuckerberg servíroval práve zabitú kozu. Dorsey sa ho vtedy spýtal, či ju zabil laserovými očami, na čo vzniklo niekoľko vtipných meme obrázkov. Nuž a kuriózne v súčasnosti sú práve “laser eyes“ v profilových obrázkoch populárne v rámci BTC komunity, ktorá nimi volá po skorom príchode ceny 100 000 USD za jeden BTC.

Upozornenie

Čitateľov dôrazne upozorňujeme, že všetky špekulácie o Facebooku a Bitcoine sú zatiaľ len fámami a tak treba vnímať aj tento článok. Zuckerbergov krok pomenovať svoje kozy menami MAX a BITCOIN môže napokon byť naozaj len fórom, ktorým si chcel trochu vystreliť z bitcoinovej komunity. Zakladať vaše investovanie len na základe tejto správy vám preto v žiadnom prípade neodporúčame.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne