Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie sú späť v hre – kryptofondy rástli tretí týždeň v rade!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Kým obnovenie záujmu inštitúcii o investície do kryptomien bolo v predchádzajúcich dvoch týždňoch len veľmi mierne, dáta za posledných 5 pracovných dní sa javia už o čosi optimistickejšie – inštitúcie totiž naliali do kryptofondov ďalších 85 miliónov dolárov.

Výsledky kryptofondov za predošlý pracovný týždeň vždy v pondelňajších podvečerných hodinách zverejňuje spoločnosť CoinShares. Tá okrem výsledkov jej dvoch fondov CoinShares XBT a CoinShares Physical informuje aj o tom ako sa darilo Grayscale, 3iQ, 21Shares, Purpose, ProShares a ETC Group.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z najnovších čísel je zrejme, že minimálne na zatiaľ sa prerušilo obdobie odlivov kapitálu z týchto fondov, ktoré začalo v decembri a znamenalo celkový úbytok 530 miliónov dolárov v priebehu 5 týždňov (percentuálne k celkovej spravovanej hodnote (AUM) išlo o najväčší odliv od bearmarketu v roku 2018 pozn.red.). Minulý týždeň bol už tretí v rade, v ktorom skončili kryptofondy v kladných hodnotách – dokopy tak bilancia kryptofondov za tri týždne stúpla o 113 miliónov dolárov.

Bitcoinu sa darilo, Ethereum stále nie

Akreditovaní investori, medzi ktorými sú najmä inštitúcie, v uplynulom týždni investovali najmä do Bitcoinu, ktorého celkové AUM stúplo za dané obdobie o 71,4 milióna dolárov. Záujem bol aj o kôš rôznych digitálnych aktív, do ktorého bolo naliatych 15.5 miliónov USD. V plusových hodnotách skončili aj Solana (+$2,4m), Polkadot (+$2,2m) a Cardano (+$1,1m).

Naopak už deviaty týždeň v rade sa v kryptofondoch nedarí Ethereum, z ktorého tentokrát odišiel kapitál v sume 8,5 miliónov dolárov. Od úvodu tohto roka ide už o odliv 119 miliónov USD. V červených číslach skončili, hoci len veľmi mierne, aj Binance CoinTron.

Ďalšie zaujímavé články

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.