Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie sa zatiaľ nezľakli – do Bitcoinu naliali veľa peňazí najmä skrz ProShares

Článok

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pixabay.com

Spoločnosť Coinshares tradične v úvode týždňa zverejňuje výsledky najväčších kryptomenových fondov, čím ilustruje, ako vnímajú kryptomeny ako investíciu inštitucionálni hráči. Najnovší report naznačil, že napriek rastúcej nervozite na trhoch je táto kategória investorov stále ochotná liať do digitálnych aktív svoje peniaze.

Z reportu, ktorý sa týka investícii do kryptofondov Grayscale, CoinShares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Group a Proshares za predošlý pracovný týždeň, ktorý končil 10. decembrom, sa dozvedáme, že akreditovaní investori vliali do kryptomien v konečnej bilancii ďalších 87,8 milióna USD.

Tradične najväčší záujem bol o Bitcoin, ktorého celkové AUM (celková spravovaná hodnota týmito fondmi) stúplo o ďalších $51 miliónov na 41,39 miliardy USD.

Darilo sa aj kryptomene Solana, do ktorej investori naliali 18,8 miliónov USD a veľkým prekvapením je aj veľký príliv dolárov do altcoinu Tron (+17,2m). Nasledoval kôš rôznych digitálnych aktív s investíciami v hodnote 14,6 miliónov USD. V čiernych číslach skončili s menšími čiastkami aj Polkadot ($1.4m), Cardano ($1.8m), Ripple ($0.6m) či Litecoin ($0.2m).

Odlivy sme zaznamenali u dvoch kryptomien – výrazný v prípade Ethereum (-17,2 miliónov USD) a menej výrazný u Binance Coinu (-0,9 mil. USD).

Špecifický týždeň

Správanie investorov v prípade kryptofondov bolo tentokrát výrazne odlišné s ohľadom na špecifikum daného fondu. Z fondu ETC Group totiž odlíši takmer 117 miliónov USD, z 3iQ 40 miliónov USD a z Coinshares 27,4 milióna USD.

Naopak veľké prílivy kapitálu však evidovať u Purpose, ktorého AUM stúplo o 176,6 milióna USD. Firma Purpose spravuje v Kanade jedno z najpopulárnejších spotových Bitcoin ETF, čo značí, že výrazne stúpol záujem inštitúcii práve o tento typ investovania do BTC.

Na veľký záujem o Bitcoin v prípade Purpose Bitcoin ETF upozornili aj viaceré Twitter účty. Bitcoin Archive skonštatoval, že od úvodu mesiaca za zhruba 12 dní zvýšili alokáciu o zhruba 4300 BTC.

Záver

Na prvý pohľad je pozitívne, že inštitucionálni hráči napriek nepriaznivým správam z ostatných trhov, ktoré sa týkajú omicronu, vývoja zamestnanosti v USA či rastúcej inflácie, stále nepanikária a lejú do kryptomien viac peňazí, než z nich vyťahujú (minimálne v prípade týchto kryptofondov). Zatiaľ sa teda neopakuje scenár, ktorý bol špecifický pre záver jari a leto, počas ktorého končili tieto fondy zväčša v červených číslach. Vidieť to môžete aj na grafe nižšie.

Ďalšie zaujímavé články

Trader, ktorý ohlásil koniec bullrunu v roku 2017, sa obáva, že Bitcoin urobil „double top“

Hashrate je na novom ATH. Bitcoin je zároveň zelenší a decentralizovanejší 

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.