Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie naliali do Bitcoinu ďalších 144 miliónov. V piatok sa však evidentne zľakli

Článok

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pexels.com

Napriek tomu, že Bitcoin (BTC) a ostatné kryptomeny mali za sebou krvavý týždeň, ktorý vyvrcholil veľkým sobotňajším prepadom cien, najväčšie kryptomenové fondy opäť skončili v čiernych číslach.

Podľa čerstvého reportu firmy CoinShares, ktorá sleduje výkonnosť fondov Grayscale, CoinShares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Group ProShares, bolo do týchto fondov naliatych v pracovnom týždni, ktorý končil 3. decembrom, celkovo 184,1 milióna dolárov.

Zaujímavé však je, že v piatok – deň pred veľkým prepadom cien – ubudlo z týchto fondov 42 miliónov dolárov. Inštitucionálni investori tak zrejme reagovali na negatívne správy z amerických trhov súvisiace s nepriaznivým reportom o vývoji zamestnanosti v USA (neboli naplnené očakávania trhu z prieskumov) v kombinácii s tým, že FED v decembri podľa všetkého oznámi urýchlenie tapperingu (spomaľovania kvantitatívneho uvoľňovania), teda ľudovo povedané “tlačenia peňazí”.

Najviac sa darilo Bitcoinu

Pokiaľ ide o investície do konkrétnych kryptomien, opäť najlepšie skončil Bitcoin, do ktorého inštitúcie skrz tieto fondy investovali 144.9 milióna dolárov. Slušný záujem bol aj o Ethereum (+25.1m) a kôš rôznych digitálnych aktív (+11m). Do kryptomeny Solana bolo investovaných 4,6 milióna USD a Binance Coinu 1.4 milióna USD. V červených číslach skončil Polkadot (mínus 3 milióny dolárov) a Cardano (mínus 600 tisíc USD).

Kryptofondy skončili už 15. týždeň v rade v čiernych číslach, čo naznačuje, že inštitucionálna dôvera v rast cien kryptomien je stále vysoká. Piatkové odlivy, ktoré sú zahrnuté do tohto reportu však zdvíhajú varovný prst. Veľmi zaujímavé preto bude ako dopadne ďalší report, z ktorého bude možné vyčítať reakciu inštitúcii v úvode aktuálneho týždňa. Ako to dopadlo sa však dozvieme až budúci týždeň.

Ďalšie zaujímavé články

Máte strach z pádu ceny Bitcoinu? Microstrategy ho nemá, kúpila ďalšie za 414 miliónov dolárov

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj: coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.