Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie naliali do Bitcoinu 225 miliónov dolárov!

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Spoločnosť Coinshares vždy v úvode týždňa zverejňuje výsledky najsledovanejších kryptomenových fondov za uplynulý pracovný týždeň. Dáta z toho predošlého potvrdzujú, že inštitucionálni investori po období ticha opäť stupňujú svoj záujem o digitálne meny.

Coinshares tradinče sleduje výkonnosť najväčších kryptomenových fondov na čele s Grayscale, 3iQ, 21 Shares, Purpose, ETC Group, Bitwise a ich dvoma vlastnými fondmi CoinShares XBTCoinshares Physical. Z najnovšieho reportu vyplýva, že akreditovaní investori do týchto fondov vložili v týždni začínajúcom 4. októbra až 226 miliónov dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Obdobne vysokú sumu nového prúdiaceho kapitálu do kryptofondov sme videli na týždennej báze naposledy koncom apríla, kedy vrcholila prvá veľká vlna obrovského záujmu o kryptomeny. V máji kryptotrh následne podkopali negatívne správy z Číny o zákaze ťažby, po čom nasledoval prudký prepad ceny BTC o vyše 50%. To sa odzrkadlilo aj na výkonnosti zmieňovaných fondov.

Bitcoin jednoznačne dominoval

V minulom týždni bol u fondov suverénne najväčší záujem o Bitcoin (BTC), do ktorého akreditovaní investori a inštitúcie skrz ne naliali 225 miliónov dolárov. Darilo sa aj Solana (SOL) s prílivom 12.5 milióna USD a tiež Cardano, ktoré “narástlo” o 3 milióny.

V červených číslach naopak skončilo dosť výrazne Ethereum, u ktorého došlo k odlivu kapitálu v sume 13,6 milióna USD. V červenom skončil aj Polkadot (-2.1m), XRP (-0,6m) či Litecoin (-0.2m).

Záujem inštitúcií je dobrý signál

Dáta Coinshares potvrdzujú, že po letnom období, kedy tieto fondy väčšinou končili v červených číslach, teda že inštitúcie z nich vyberali viac peňazí, než do nich investovali, sa opäť výrazne obnovuje záujem o kryptomeny najmä v súvislosti so všeobecnými očakávaniami, že záver tohto roka by mohol byť pre digitálne aktíva veľmi zaujímavý. Ide už o ôsmy týždeň v rade, kedy skončili fondy v čiernych číslach, pričom posledný týždeň bol v tomto smere suverénne najvydarenejší. Pripomíname, že predtým sme videli 10 týždňov, u ktorých až v 9 prípadoch došlo k väčším odlivom, než prílevom nového kapitálu.

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.