Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Instagram začne čoskoro podporovať NFT tokeny, tvrdí Zuckerberg

Článok

Instagram
Zdroj: Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosť Meta Platforms, pod ktorú spadá Facebook, Instagram či WhatsAspp Mark Zuckerberg oznámil, že aplikácia Instagram pre zdieľanie videí a fotografií už čoskoro začne podporovať nezameniteľné tokeny, teda NFTs.

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg počas konferencie v South by Southwest v Austine v Texase uviedol, že na implementácii NFT tokenov do Instagramu intenzívne pracujú a dúfa, že k spusteniu tejto služby dôjde už v najbližších mesiacoch.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spoločnosť Meta, ktorá sa vlani premenovala z Facebook, aby tým naznačila svoju orientáciu smerujúcu na Metaverse, chce v tejto dekáde investovať niekoľko miliárd dolárov do vývoja virtuálnej reality. Predstavou Marka Zuckerberga je totiž plynulý prechod súčasných užívateľov jeho sociálnych sieti do sveta, v ktorom budú ľudia medzi sebou komunikovať vo virtuálnom prostredí, v ktorom by svoje miesto mohli mať aj NFT tokeny.

https://twitter.com/AlirezaHussei14/status/1503981799508258820

Orientácia smerujúca k NFT naznačuje, že Meta sa v tejto veci pravdepodobne zbavila plánov vydávať vlastné kryptomeny a skôr sa chce zamerať na podporu už existujúcich riešení. Skúsenosti Facebooku s vlastnou kryptomenou sú totiž veľmi nepríjemné, keď Zuckerbergovi stroskotal plán na vytvorenie celosvetového stablecoinu, ktorý mal najprv názov Libra a následne Diem.

Meta nie je jediná spoločnosť, ktorá sa zaujíma o NFT tokeny. Twitter v januári spustil obmedzenú podporu pre profilové NFT obrázky s tým, že ju pravdepodobne v dohľadnej dobe rozšíri o ďalšie možnosti. Na NFT sa zameriava aj Reddit, ktorý implementoval NFT avatary, nuž a s nezameniteľnými tokenmi sa pohráva aj platforma OnlyFans, ktorá profilové NFT obrázky povolila už v decembri 2020.

Ďalšie zaujímavé články

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Travel Rule – ďalší postrach kryptomien v Európskej únii?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.