Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

India nechce zakázať kryptomeny, bude ich regulovať

Článok

India
Pixabay.com

Dve najľudnatejšie krajiny sveta – Čina a India – sú zároveň dvomi krajinami, u ktorých sa dlhodobo najčastejšie zmieňuje možnosť úplného zákazu kryptomien. Kým Čína tieto špekulácie prakticky pretavila v realitu, India sa od tohto zámeru podľa všetkého odkláňa.  

Čerstvé správy v súvislosti s prístupom Indie k digitálnym aktívam priniesol vo štvrtok portál Business Today. Ten odvolávajúc sa na svoje zdroje tvrdí, že indická vláda v rámci príprav zákona o nadchádzajúcom rozpočte podľa všetkého uprednostní cestu prísnej regulácie kryptomien pred ich úplnym zákazom.

Súčasťou rokovaní o štátnom rozpočte majú byť aj pojednávania o “Zákone o kryptomenách”, ktorý pochádza z dielne indického Ministerstva financií.

Podľa čerstvých správ sa India rozhodne pre reguláciu kryptomien ako komodít, na základe čoho bude zdaňovať aj ich transakcie a zisky z nich vyplývajúce. Podľa  Business Today zástupcovia Ministerstva financií a centrálnej banky India Reserve Bank of India (RBI) v týchto dňoich intenzívne zaoberajú “dolaďovaním koncepčného rámca a nevyhnutných predpisov”.

Ak sa India naozaj rozhodne, že kryptomeny nezakáže a nepôjde cestou, ktorú si vybrala Čína, pre kryptomeny to môže byť pozitívna správa, nakoľko táto krajina ponúka pre kryptotrh množstvo príležitosti. Za veľmi významnú ju považuje napríklad Tim Draper, skorý investor do Bitcoinu, no a pochopiteľne trh s vyše miliardou ľudí môže mať zásadný vplyv aj na ich samotnú adopciu.

Ďalšie zaujímavé články

3400 dolárov do kryptomeny Shiba Inu urobilo investorovi 1,55 miliardy USD 

Bitcoin dosiahol veľký míľnik. Schválenie prvého Bitcoin ETF sa zapíše do histórie

Binance Coin chce napodobniť Ethereum – odpáli ošiaľ nová aktualizácia?

Vlastní kryptomeny už 11% ľudí? Tušíte, kde sú najpopulárnejšie?

Zdroj: coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.