Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Chystá sa Honduras urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo?

Článok

honduras
Zdroj: Pixabay.com

Ďalšou krajinou, ktorá by mohla z Bitcoinu (BTC) urobiť zákonné platidlo podobným spôsobom ako to minulý rok urobil El Salvador, by mohlo byť jeho sused Honduras.

Naznačujú to nepotvrdené informácie, ktoré zdieľali viaceré zahraničné kryptomenové portály. Odvolávajú sa pritom na niekoľko zdrojov a tiež na vyjadrenie prezidentky Honduras Xiomary Castrovej, ktorá mala uviesť: ,,Nesmieme dovoliť, aby El Salvador bol jedinou krajinou, ktorá unikne dolárovej hegemónii. Honduras má právo posunúť sa smerom ku krajinám „prvého sveta“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

https://twitter.com/BTC_LN/status/1505943336183824385

Prezidentka krajiny, ktorá má populáciu vyše 9 miliónov a nachádza sa na severe Strednej Ameriky, kde hraničí s Guatemalou, El Salvador, Nikaraguou a Tichým oceánom, síce Bitcoin priamo nezmienila, no formulácia jej vyjadrenia naznačuje, že inklinuje práve k nemu.

Hlavnou menou tejto krajiny je mena lempira. Hospodárstvo Hondurasu je na relatívne malú krajinu prekvapivo silné a stabilné. Krajina je známa exportom banánov, kávy či afrických plam, pričom poľnohospodárstvo je najdôležitejším hospodárskym odvetvím tohto štátu. Nasleduje ťažba a výroba tabaku. Ide o ôsmu najväčšiu ekonomiku v Latinskej Amerike z hľadiska nominálneho HDP a tiež ôsmu najväčšiu z hľadiska parity kúpnej sily (PPP).

Špekulácie  o tom, že by táto krajina mohla spraviť z Bitcoinu zákonne platidlo podporil na Twitteri aj známy bitccoiner Max Keiser a informáciu neskôr zdieľal napríklad aj Lark Davis. Max Keiser pritom už pred pár mesiacmi povedal, že pozná minimálne dve krajiny, o ktorých určite vie, že sa chystajú urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo, no v tom čase nemal právo hovoriť  o ďalších detailov.

V tomto momente nám však neostáva nič iné, než si počkať, či sa z tejto špekulácie stane pravda, alebo pôjde o nevydarený hoax.

https://twitter.com/maxkeiser/status/1504775984213635072

Ďalšie zaujímavé články

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo 

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.