Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Guvernér francúzskej centrálnej banky vyzýva Európu na urýchlenú reguláciu kryptomien

Článok

Regulácia
Zdroj: Pixabay.com

Banky sú vo všeobecnosti proti kryptomenám, pretože je to ich priamy konkurent. Aj z tohto dôvodu guvernér francúzskej centrálnej banky, François Villeroy de Galhau, odporučil urgentné prijatie regulačných opatrení pre kryptomeny, aby sa zabránilo možnému narušeniu európskej menovej suverenity.

Regulácia kryptomien by mala byť prioritou

Na začiatku to však bolo presne opačne. Francúzsko bolo jednou z najviac otvorených krajín, pokiaľ ide o virtuálne meny. Napríklad v roku 2019 francúzsky parlament schválil zákon, ktorý umožňuje licencovanie spoločností zameraných na kryptomeny od AMF, finančného regulátora tejto krajiny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pozrite si aj: Záujem o Cardano významne rastie – pribudlo cez 50 000 nových staking adries

Rétorika sa však časom zmenila a guvernér centrálnej bankyFrancúzska teraz požiadal Európsku úniu, aby urgentne regulovala kryptomeny. Táto žiadosť si stojí za tým, aby boli kryptomeny regulované do jedného, maximálne dvoch rokov, inak hrozí riziko straty európskej menovej suverenity.

„Musím tu zdôrazniť práve naliehavosť, pretože nám nezostáva veľa času. Maximálne jeden alebo dva roky. Pokiaľ ide o digitálne meny a digitálne platby, my v Európe musíme byť pripravení pohnúť sa v prípade potreby tak rýchlo, ako je to potrebné. Inak riskujeme narušenie našej menovej suverenity – niečo, čo nemôžeme v žiadnom prípade dovoliť, “ uviedol Villeroy počas utorkovej finančnej konferencie v Paríži.
Ďalej uviedol, že kryptomeny hrajú na finančných trhoch čoraz dôležitejšiu úlohu. Využívanie fiatových peňazí sa v raných fázach pandémie COVID-19 znížilo, čo je situácia, ktorá by mohla spôsobiť, že peniaze centrálnej banky budú bezvýznamné. Z tohto dôvodu navrhuje, aby Európska únia prijala regulačný rámec v najbližších mesiacoch.

Cudzie kryptomeny nie, našu áno!

Villeroy de Galhau už v minulosti varoval pred súkromnými digitálnymi aktívami, ako sú napríklad stablecoiny. V prejave v septembri 2020 poznamenal, že veľkí technologickí by mohli vyvinúť vlastné súkromné ​​finančné systémy, akými sú stablecoiny, čo by mohlo mať obrovské dopady na finančnú suverenitu na ďalšie desaťročia. Guvernér za týmto účelom naznačil, že európska centrálna banka si nemôže dovoliť zaostávať pri vydávaní svojej vlastnej digitálnej meny centrálnej banky (CBDC).

Pozrite si aj: Význam stakingu a farmingu je väčší, než si myslíte – V bear markete môžu naakumulovať obrovské zisky

Začiatkom tohto roka Bank of France úspešne vyskúšala CBDC a využila túto technológiu na spracovanie prevodu vo výške 2,4 milióna dolárov na súkromnom blockchaine poskytnutom britskou blockchainovou spoločnosťou SETL. Centrálna banka pokračovala v práci na vytvorení digitálnej meny podporovanej európskou centrálnou bankou začiatkom tohto mesiaca po uskutočnení cezhraničného experimentu CBDC s názvom „Project Jura“ v spolupráci so švajčiarskou bankou pre kryptomeny SEBA, luxemburskou súkromnou bankou Banque Internationale à Luxembursko a luxemburským centrálnym depozitárom cenných papierov LuxCSD. Experiment bol zameraný skôr na veľkoobchodný trh s pôžičkami ako na verejné transakcie. Francúzska centrálna banka plánuje počas tohto roka ďalšie testy CBDC.

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Zycrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.