Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Facebook, Twitter a kryptomeny. Ľudia by nemali prepadnúť ilúzii, upozorňuje Ottman

Článok

Facebook a Bitcoin
Facebook a Bitcoin

CEO spoločnosti Minds.com Bill Ottman bol minulý týždeň hosťom populárneho podcastu Joea Rogana, v rámci ktorého hovoril o dôležitosti open-soucre riešení a decentralizácie. Verí, že práve tieto dva prvky budú viesť k vybudovaniu sociálnej infraštruktúry, ktorá naozaj rešpektuje ľudské práva.

V rámci rozhovoru sa kriticky vyjadril k rozporuplným postojom Facebooku a Twitteru k technológii blockchain a kryptomenám.

Pokiaľ ide o Facebook, ten podľa všetkého úž v prvej polovici tohto roka vydá vlastnú kryptomenu Facebook Coin, ktorá bude kopírovať hodnotu amerického dolára. CEO Twitteru Jack Dorsey zas intenzívne vychvaľuje Bitcoin a považuje ho za budúcu hlavnú menu internetu. Popri tom jeho ďalšia spoločnosť Square podporuje bitcoinové platby a pripravuje implementáciu Lightning Network do populárnej mobilnej aplikácie Cash App.

Riaditeľ Twittru Jack Dorsey: Do 10 rokov môže byť Bitcoin hlavnou svetovou menou

Facebook a Twitter nezdieľajú hodnoty Bitcoinu

Bill Ottman si však myslí, že šéf Facebooku Mark Zuckerberg a CEO Twittru Jack Dorsey v skutočnosti konajú v rozpore so základnou filozofiou adopcie kryptomien, pretože ich systémy, či už ide o Facebook alebo Twitter, majú od budovania decentralizovaného open-source prostredia veľmi ďaleko.

,,Myslím si, že je tu veľký rozpor medzi tým ako Dorsey podporuje Bitcoin a v rovnaký čas je jeho Twitter uzavretou platformou. Filozofia Twitteru je v konflikte s filozofiou Bitcoinu,” skonštatoval.

Ottman spomenul aj mobilnú platobnú aplikáciu Cash App, ktorá je tiež centralizovaná a uzavretá. ,,Vyzerá to teda tak, že sa snažia používať Bitcoin, namiesto toho, aby na ňom stavali,“ upozornil.

,,Myslím si, že základná filozofia Twitteru a Facebooku, ktorý tiež spúšťa vlastné blockchain riešenie, je v tom,  že sa snažia využiť túto tému na vytváranie titulkov, ale nebudujú rovnako otvorený systém do svojich vlastných produktov. Ak sa chcú chovať tak, že ich zaujíma Bitcoin, tak potom by mali šíriť filozofiu Bitcoinu, open-source riešení a decentralizácie do svojich vlastných produktov. Ja však nemám pocit, že v tomto smere prejavujú nejaké úsilie.”

Ottman následne vyhlásil, že Facebook ani Twitter podľa neho nezdieľajú rovnako hodnoty, aké prináša Bitcoin. ,,Plne podporujem veľké technologické firmy, ktoré sa snažia zahrnúť do svojich služieb kryptomeny. Ľudia by však nemali prepadnúť ilúzii, že Facebook a Twitter sa skutočne starajú o hodnoty, ktoré prinášajú kryptomeny, ak ich samotné služby nie sú open source a decentralizované,” uzavrel.

Otestujte Binance DEX a zahrajte si o 10 000 BNB

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne