Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Riaditeľ Twittru Jack Dorsey: Do 10 rokov môže byť Bitcoin hlavnou svetovou menou

Článok

Jack Dorsey
Jack Dorsey

Hlavný výkonný riaditeľ spoločnosti Twitter Jack Dorsey, ktorý patri medzi najobľúbenejších podnikateľov v Sillicon Valley, tento týždeň počas návštevy v Londýne povedal v rozhovore pre The Times, že Bitcoin sa môže stať v priebehu 10 rokov poprednou svetovou menou.

,,Svet bude mať v konečnom dôsledku jednotnú menu, internet bude mať jednotnú menu. Osobne som presvedčený, že to bude Bitcoin. Stane sa tak pravdepodobne do desať rokov, ale mohlo by to ísť aj rýchlejšie,” vyhlásil.

Ako uvádza CNN, spoločnosť Square, v ktorej je Dorsey tiež riaditeľom, pridal podporu pre Bitcoin trading do populárnej aplikácie Cash App a spoločnosť má údajne v úmysle pridať aj ďalšie funkcie týkajúce sa tejto digitálnej meny.

To viedlo k špekuláciám, že Square môže začať používať Bitcoin vo svojom softvéri na spracovanie platieb alebo dokonca spustiť plnohodnotnú zmenáreň.

Dorsey priznáva, že Bitcoin  v súčasnom stave vývoja nie je “efektívnou menou”, pričom poukazuje na pomalé transakčné časy a vysoké poplatky za transakcie (hoci teraz pomerne výrazne klesli). Napriek tomu vyjadril optimizmus v súvislosti s technológiami, ktoré umožnia, aby platby Bitcoinom boli v blízkej budúcnosti používateľsky prijateľnejšie a efektívnejšie.

Jednou z technológii, ktoré k tomu môžu prispieť je Lightning Network (LN). Dorsey nedávno investoval do Ligtning Labs, jedného z vedúcich vývojových tímov zameraných na programovanie tohto softvéru, pričom začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Lightning Labs vydala Ind 0.4-beta, prvú implementáciu Lithning network s označením beta.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.