Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum sa blíži k PoS konsenzu: Merge testnetu Kiln s Beacon Chainom sa zdaril

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Popredný Ethereum vývojár Tim Beiko skrz svoj účet na Twitteri v utorok informoval, že Kiln, posledný testnet pred veľkým prechodom Ethereum na Proof of Stake konsenzus, úspešne absolvoval „merge“ prepojenie s Beacon Chainom.

Testnet Kiln doteraz bežal na Proof of Work konsenze, no po úspešnom testovacom zlúčení s Beacom Chainom už beží na konsenze Proof of Stake. ,,Zlúčenie” zahrňa inak povedané odchod z Ethereum Execution Layer, teda z PoW konsenzu, na Consensus Layer Beacon Chainu, na ktorom sa už medzitým na mainnete stakuje viac ako 10 miliónov ETH.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Toto zlúčenie signalizuje vyvrcholenie šesťročného výskumu a vývoja Ethereum a bude mať za následok bezpečnejšiu sieť, predvídateľné doby blokov a 99,98%+ zníženie energetickej náročnosti Ethereum neskôr v roku 2022, keď bude spustený mainnet,“ uviedla k tomuto úspechu Ethereum Foundation.

Objavili sa aj malé problémy

Vývojár Tim Beiko informoval, že počas testovania nešlo úplne všetko podľa plánu. Kiln Explorer uvádzal niekoľko chýb súvisiacich s vytvorením smart kontraktu. Beiko uviedol, že klient nevytváral bloky konzistentne, avšak sieť bola stabilná. Vývojár Marius Van Der Wijden k tomu doplnil, že Prysm (variant programovacieho jazyka Go pre implementáciu špecifikácii Ethereum Consensus) behom zlúčenia navrhoval zlé bloky, čo sa však podarilo vyriešiť.

https://twitter.com/TimBeiko/status/1503752683701870592

Ďalšie zaujímavé články

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Travel Rule – ďalší postrach kryptomien v Európskej únii?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.