Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ethereum medzi inštitúciami aktuálne populárnejšie než Bitcoin?

Článok

Ethereum
Pixabay.com

JP Morgan tvrdí, že medzi investormi je aktuálne väčší záujem o Ethereum futures, než o futures na Bitcoin. Informoval o tom Business Insider, ktorý sa odvoláva na report poprednej americkej banky.

V správe sa uvádza, že bitcoinove futures sa na chicagskej burze CME tento mesiac obchodujú pod bežnou spotovou cenou Bitcoinu. JP Morgan k tomu poznamenala, že dôvodom je „slabší dopyt inštitucionálnych investorov po Bitcoine“.

Bitcoinové futures sa vzťahujú na obchody, pri ktorých investori uzatvárajú stávky a obchodné zmluvy týkajúce sa budúcej ceny Bitcoinu a nie súčasnej spotovej ceny tejto kryptomeny. Je to obrovský trh, o ktorý je väčší záujem pokiaľ ide o výšku investovaných peňazí, než na tradičnom spotovom trhu, kde sa Bitcoin priamo kupuje a predáva. Napríklad na Binance, najväčšej spotovej kryptoburze na svete, boli včera objemy obchodovania 23 miliárd dolárov. Pri obchodovaní s futures to bolo v rovnakom čase 65 miliárd dolárov.

Prečítajte si tiež: Kľúčový okamih pre adopciu Bitcoinu? Najznámejšia kryptomena mieri na Twitter

Futures sú bránou pre starú školu investorov

Portál DeCrypt k tomu dopĺňa, že futures sú v súčasnosti jedeným z najobľúbenejších spôsobov, ako sa môžu “tradiční investori” (stará škola) zapojiť do obchodovania kryptomien na čele s Bitcoinom a Ethereum bez toho, aby si museli tieto kryptomeny priamo kupovať, čo je pre mnohých z nich stále veľká prekážka.

Nový report JP Morgan uvádza, že pokiaľ ide o súčasne obdobie, dopyt po Ethereum futures je oveľa “zdravší“ v porovnaní s dopytom po futures na Bitcoin. Odvoláva sa pritom na správanie veľkých organizácii, ako sú hedžové fondy, ktoré vkladajú do tejto hry veľké peniaze.

Ako bolo uvedené už vyššie, pokiaľ ide o Bitcoin, tak na futures trhoch je jeho cena aktuálne nižšie, než jeho trhová teda spotová cena. V prípade Ethereum je 21-dňový priemer prémii za futures o 1% nad podkladovou cenou tohto aktíva, čo bolo zväčša bežné aj pre Bitcoin.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.