Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum ETF: Na zoznam žiadateľov sa pridala firma Kryptoin

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Investičná spoločnosť Kryptoin sa zaradila na zoznam žiadateľov o Ethereum ETF. Takýto fond musí povoliť Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC). Tá však doposiaľ žiadne kryptomenové ETF nepovolila.

Bitcoin ETF alebo Ethereum ETF by umožnilo investorom špekulovať na cenu týchto kryptomien pod prísnym regulačným dohľadom SEC bez toho, aby ich museli reálne držať. Hodnota investície by však bola napriek tomu priamo viazaná na podkladové aktívum – teda Bitcoin alebo Ethereum. SEC však doposiaľ všetky žiadosti o spotové Bitcoin ETF (priamo kryté Bitcoinom) zamietla. Napriek tomu ale tento rok vznikajú aj prvé žiadosti o Ethereum ETF, hoci je veľmi otázne, či majú nádej na schválenie.

Tretia žiadosť o Ethereum ETF

Spoločnosť Kryptoin, ktorá patrí aj medzi žiadateľov o Bitcoin ETF, je treťou v USA, ktorá oficiálne pýta od SEC aj povolenie pre ETF na Ethereum. Predtým tak urobili spoločnosti WidsomTree a VanEck, ktoré sa taktiež uchádzajú aj o Bitcoin ETF. Záujem požiadať o povolenie pre Ethereum ETF avizovala aj firma Anthonyho Scaramucciho SkyBridge Capital.

Kým v USA tento populárny investičný nástroj v spojení s kryptomenami ešte nezískal povolenie a je otázne, kedy sa ho dočkáme, v iných krajinách už úspešne beží. V Kanade sa investori tešia hneď niekoľkým Bitcoin aj Ethereum ETF, pričom Ethereum ETF sa už úspešne obchoduje aj v Brazílii.

Včera sme vás informovali, že o menej bežné “Bitcoin futures ETF“ žiadajú spoločnosti VanEck a Valkyrie Digital Assets. ETF viazané na futures kontrakty nevytvára priamu expozíciu voči danej kryptomene, no šéf SEC Gary Gensler minulý týždeň naznačil, že schválenie takéhoto typu ETF je pravdepodobnejšie, než tradičné spotové ETF.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.