Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Elon Musk opäť rozvíril vášne: Vyzdvihol Dogecoin a kritizoval Bitcoin s Ethereum

Článok

Elon Musk Dogecoin
Pixabay.com

Miliardár, vizionár a úspešný podnikateľ Elon Musk, ktorý sa vďaka svojej záľube v meme krypomene Dogecoin (DOGE) stáva v kryptokomunite čoraz kontroverznejšou postavou, sa opäť postaral o rozruch na sociálnej sieti Twitteri, keď jedným tweetom prispel k rastu hodnoty Dogecoin a zároveň nepriamo skritizoval Bitcoin a Ethereum.

Šéf spoločnosti Tesla, ktorá vo februári investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolárov, sa k Dogecoinu, Bitcoinu a Ethereum vyjadril v reakcii na “tweet” Matta Wallaceho, ktorý 9. júla upozornil na blížiaci sa update Dogecoinu, ktorý údajne vylepší túto kryptomenu z pohľadu transakčných nákladov a rýchlosti transakcií.

Musk k jeho tweetu doplnil, že transakcie Bitcoinu a Ethereum sú pomalé a drahé a vedú vývojárov k tomu, aby sa spoliehali na viacvrstvové riešenie. V prípade Dogecoin verí, že upgrade minimalizuje transakčné poplatky na tejto sieti a zároveň urýchli možnosti realizácie prevodov DOGE mincí – a to všetko na prvej vrstve tejto kryptomeny.

Po tomto vyjadrení Elona Muska začala hodnota Dogecoin opäť krátkodobo výrazne rásť. Podľa informácii portálu DeCrypt stúpla nárazovo o 12,7% z 0,2038 USD na 0,2291 USD, no veľmi rýchlo sa vrátila na 0,215 USD. Pokiaľ sa bavíme o hodnote tejto kryptomeny za posledných 24 hodín, je v pluse už len necelé dve percentá, čo naznačuje, že tweety Elona Muska o Dogecoin už nemajú taký dlhodobý vplyv na jej cenu.

Odporúčame: Prečítajte si náš profilový článok o kryptomene Dogecoin

Samotné konštatovanie Muska respektíve jeho dôvera v Dogecoin má podľa odbornej verejnosti vážne trhliny. Riešenie, ktoré chcú urobiť vývojári u Dogecoin sa snažila v minulosti presadiť aj určitá časť BTC komunity, no pre možné bezpečnostné trhliny k ich implementácii do Bitcoinu nikdy nedošlo.

Problém je napríklad v tom, že ak sa u Dogecoin výrazne znížia transakčné poplatky, ťažiari budú mať ešte menšiu motiváciu sieť zabezpečovať. Pritom už teraz sa objavujú pochybnosti o tom, či je sieť dostatočné bezpečná vzhľadom na výšku vygenerovaného hashrate a spojitosť ťažby s ťažbou kryptomeny Litecoin.

Pokiaľ ide o BitcoinEthereum je pravdou, že súčasné riešenia prvej vrstvy neponúkajú podmienky, za ktorých by mohli byť tieto meny využité ako každodenné platidlo pre miliardy ľudí. V prípade oboch kryptomien sa však verí v úspech riešení na druhých vrstvách.

Ak ide o Bitcoin, najväčšie nádeje sa kladú do takzvanej Lightning Network, ktorá si postupne zvyšuje svoju adopciu a vyznačuje sa mimoriadne lacnými a expresne rýchlymi transakciami.

V poprípade Ethereum sa zas komunita z dlhodobého hľadiska spolieha na plánovaný prechod na odlišný konsenzus Proof of Stake (PoS) a riešenie zvané sharding. Ide o proces, ktorého kompletné dokončenie však môže trvať ešte niekoľko rokov.

Nováčikov zároveň v prípade Dogecoin upozorňujeme, že na rozdiel od Bitcoinu a Ethereum má výrazne vyššiu infláciu, čo taktiež vplýva na cenu. Ak teda veríte, že Elon Musk má v prípade Dogecoinu pravdu, skôr než budete zvažovať prípadnú investíciu do tejto kryptomeny, zistite si o nej radšej čosi viac.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne