Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvador sa rozhodol odložiť spustenie bitcoinových dlhopisov

Článok

El Salvador
Zdroj: Unsplash.com

Stredoamerický El Salvador, prvá krajina na svete, ktorá urobila z Bitcoinu zákonné platidlo, sa rozhodol odložiť vydanie dlhoočakávaných bitcoinových dlhopisov, tzv. volcano bonds.

Včera to oznámil minister financií El Salvador Alejandro Zelaya, ktorý tento krok odôvodnil tým, že čakajú na zlepšenie trhových podmienok. Vláda pôvodne plánovala vydať bitocinové dlhopisy medzi 15. a 20. marcom v celkovej hodnote 1 miliardy dolárov. Tieto peniaze mali byť použité na financovanie projektu Bitcoin City, ale aj na kúpu bitcoinov, budovanie ďalšej infraštruktúry a ťažbu BTC v tejto krajine. Aj preto získali pomenovanie „volcano bonds“ s odvolaním sa na využitie sopečnej činnosti miestnych vulkánov pri ťažbe BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Alejandro Zelaya včera skonštatoval, že súčasná volatilita trhu a vojna medzi Ruskom a Ukrajinou prinútili vládu odložiť dátum spustenia týchto dlhopisov s tým, že táto téma by mohla byť horúca opäť v druhom polroku 2022. Konkrétne zmienil september, no zároveň uviedol, že ísť na medzinárodný trh na jeseň môže byť ťažké. ,,Teraz nie je čas na vydanie dlhopisov,“ dodal v krátkosti.

Pokiaľ ide o El Salvador a Bitcoin, najväčšia pozornosť sa bude sústrediť na obdobie medzi 6. a 9. júnom, kedy sa v Miami koná veľká bitcoinová konferencia. Vystúpiť na nej má aj prezident tejto krajiny Nayib Bukele, ktorý už dávnejšie prezradil, že si pripravuje pre fanúšikov Bitcoinu veľké prekvapenie.

Ďalšie zaujímavé články

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo 

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.