Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvador mešká s bitcoinovými „volcano bonds“. K téme sa nevyjadruje

Článok

El Salvador
Zdroj: Pexels.com

Vláda stredoamerického El Salvador, prvej krajiny, ktorá spravila z Bitcoinu zákonné platidlo, nedokázala naplniť avizovaný sľub, že do 20. marca 2022 spustí prvé bitcoinové dlhopisy, tzv. „volcano bonds“.

Na celej skutočnosti je zároveň zaujímavé, že El Salvador sa k tejto téme v posledných dňoch vôbec nevyjadril a teda neoznámil ani nový dátum, kedy by mohol byť tento investičný produkt, skrz ktorý chce financovať veľký projekt Bitcoin City, spustený.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Minister financií El Salvador Alejandro Zelaya pritom ešte minulý týždeň v piatok v televíznej šou povedal, že ,,volcano bonds“ (BTC dlhopisy) budú spustené medzi 15. a 20. marcom, čo sa zjavne nestalo. Zelaya zopakoval dátumy, ktoré zmieňoval aj vo februári. Vtedy však spomenul, že medzi faktory, ktoré by mohli ovplyvniť dátum spustenia týchto dlhopisov, patrí nestabilná politická situácia vo svete (možná narážka na vojnu na Ukrajine?).

Projekt bitcoinových dlhopisov bol oznámený v novembri 2021 prezidentom El Salvador Nayibom Bukelem. Majú slúžiť na financovanie vybudovania bitcoinového mesta, v ktorom sa má udržiavať bitcoinový štandard a mesto má byť energetický udržateľné. Plánom bolo na prvotnú výstavbu Bitcoin City cez tieto dlhopisy vyzbierať 1 miliardu amerických dolárov s tým, že by mali 10-ročnú splatnosť a držiteľom by vyplácali 6,5% ročný úrok.

Financial TImes k téme dopĺňa, že hoci tento investičný produkt mal byť v tomto čase už spustený, tak Salvádorský parlament stále neschválil potrebnú legislatívu, ktorú si vyžaduje.

Spoločnosť Blockstream, ktorá má El Salvador pre tieto dlhopisy poskytnúť technológiu tvrdí, že dátum spustenia „volcano bonds“ nepozná a dodáva, že z ich strany sú pripravení.

Ďalšie zaujímavé články

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.