Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Dôležité dáta a štatistiky – Ktoré NFT sa aktuálne najviac oplatí kupovať?

Článok

šachy
Zdroj: Pexels.com

NFT zažili svoj najväčší boom počas minulého roka, kedy niekoľkokrát nastal prudký nárast hodnoty viacerých projektov. Poslednú vlnu rastu sme tu mali na prelome rokov, kedy vzostupu NFT výrazne pomohli stagnujúce trhy a snaha investorov rozmnožiť svoj kapitál. 

Štatistiky hovoria jasne

Aktuálne sme vo fáze útlmu, pričom si viaceré NFT projekty prechádzajú krízou, ktorá určí, či daný projekt prežije alebo nie. Štatistiky totiž hovoria jasne – až 98% investorov skončí v tomto sektore v strate. Jedná sa o vysoko rizikovú oblasť. Pokiaľ však viete, čo a kde hľadať – ste na najlepšej ceste slušne zarobiť, kľudne aj tisíce percent behom pár dní.

Každá sieť je špecifická a NFT na sieti Ethereum nemusia vôbec sledovať rovnaké trendy ako napríklad NFT na sieti Solana. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité poznať dané siete a trendy. Keď sa pozrieme na grafy nižšie, aktuálne štatistiky NFT nadšencov na prvý pohľad nepotešia. NFT na sieti Ethereum momentálne zažívajú najväčší úpadok za posledných 10 mesiacov.

 

NFT na sieti Solana sú na tom o poznanie lepšie, aj keď nie práve ružovo. Na grafe nižšie môžete vidieť, že objemy z posledných týždňov predstavujú akýsi priemer za posledný rok, čiže určite nie sú v takom úpadku ako Ethereum. Solane hrá do kariet aj to, že množstvo investorov opúšťa práve Ethereum a presúva sa sem. Dôvodom sú hlavne vysoké poplatky na ETH sieti.

 

Globálne platí, že trhu s NFT sa darí vtedy, keď trhy s kryptomenami stagnujú a sú stabilné. Keď kryptomeny rastú, ľudia predávajú svoje NFT aby vybrali zisk. Keď však kryptomeny padajú. ľudia sa snažia svoje nakúpené kryptomeny prostredníctvom NFT rozmnožiť do doby, kým zase stúpne hodnota kryptomien. Prehnaný strach a neistota na trhoch však škodia takisto aj NFT. Posledné, čo chcete urobiť pri kolapse trhov je investovať ešte do rizikovejšej NFT oblasti.

Zhrnutie

Najviac to žije momentálne na Solane, kde sa dá aj teraz profitovať, pokiaľ viete, kde hľadať. Je dôležité sledovať hlavne Twitter, kde viete získavať pomerne dobré informácie o začínajúcich ale aj existujúcich projektoch. Nájsť dobrý projekt zaberie dosť času.

Pár dní dozadu sme vytvorili Twitter účet, kde rozoberáme nové a existujúce projekty na sieťach Solana, Ethereum a Elrond. Môžete tak zadarmo získavať prehľad o zaujímavých projektoch.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Komunita s úspešnosťou 80% predpovedá vývoj ceny BTC na koniec júna – Dočkáme sa oživenia?

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Mali by ste, dokáže totiž indikovať možný smer trhu!

Nová platforma chce byť „Netflixom kryptomien“ – Poskytne informácie o mnohých P2E hrách!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Theblockcrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.