Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ďalšia žiadosť o Bitcoin ETF! Pozornosť sa sústredí na 14. november

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Kým pozornosť kryptomenového trhu sa začína sústrediť na 14. november, kedy musí Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) dať definitívny verdikt k žiadosti VanEck o jej spotové Bitcoin ETF, o povolenie rovnakého investičného produktu najnovšie požiadala spoločnosť BLockFi.

BlockFi, ktorá sa zaoberá pôžičkami kryptomien, podala SEC dokumenty na spustenie fyzicky krytého Bitcoin ETF (spotové ETF), čím sa zaradila na dlhý zoznam žiadateľov o tento produkt. SEC doposiaľ spotové ETF na BTC nikdy nepovolila, hoci nedávno udelila súhlas trom Bitcoin Futures ETF od firiem ProShares, Valkyrie a VanEck.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spotové Bitcooin ETF sa od toho futures odlišuje tým, že je viazané na priame obchodovanie Bitcoinu na burzách a nie na futures kontrakty Bitcoinu na chicagskej burze CME. Analytici sa takmer jednohlasne zhodujú v tom, že medzi investormi by bolo omnoho žiadanejšie, pretože išlo by o najjednoduchší a najvýhodnejší regulovaný spôsob expozície voči aktuálnej cene BTC, bez toho, aby musel investor riešiť problémy týkajúce sa bezpečnej úschovy tohto aktíva.

Aktuálny zoznam je poriadne dlhý

ETF analytik Bloombergu James Seyffart, ktorý spoločne so svojim kolegom Ericom Balchunasom  nedávno správne tipovali, že SEC dá súhlas na Bitcoin Futures ETF, teraz zverejnil na Twitteri aktualizovaný zoznam žiadateľov o spotové Bitcoin ETF.

Do oči bije najmä dátum 14. november, kedy sa SEC musí DEFINITÍVNE rozhodnúť, či povolí Bitcoin ETF od firmy VanEck. Ďalšiu možnosť na odklad verdiktu totiž už nemá.

Následne by SEC mala dať definitívny verdikt najneskôr do 24. decembra aj k žiadosti od spoločnosti Kryptoin a v priebehu úvodu roka 2022 aj podaniam Valkyrie, Ark Invest, WisdomTree, SkyBridge či Fidelity. Najneskôr do 6. Júla 2022 musí rozhodnutie spoznať aj Grayscale, ktorý chce na spotové Bitcoin ETF konvertovať svoj Grayscale Bitcoin Trust, v rámci ktorého drží viac než 655 000 BTC.

Rozhodnutie k žiadosti VanEck veľa napovie

Verdikt SEC k žiadosti VanEck, ktorého sa dočkáme najneskôr túto nedeľu (ale je dosť možné, že už počas pracovného týždňa) mnoho napovie aj k ďalším žiadostiam. SEC totiž už povolila tejto firme Bitcoin Futures ETF a je veľmi pravdepodobné, že ak bude mať “náladu” povoliť tradičné spotové Bitcoin ETF, voči žiadosti VanEck nebude mať výhrady. Naopak ak jej žiadosť zamietne, tak pravdepodobne nebude súhlasiť ani s ďalšími vymenovanými žiadosťami, ktoré majú dostáť rozhodnutie v nasledujúcich týždňoch.

Nutné je skonštatovať, že pravdepodobnosť schválenia spotového Bitcoin ETF je výrazne nižšia. Opatrnosť naznačili aj Balchunas so Seyffartom. Z ich doterajších vyjadrení je zrejmé, že ak by SEC dala VanEck súhlas, prekvapilo by to aj ich samotných.

Ďalšie zaujímavé články

Čo ak sa zopakuje história? Bitcoin bude stáť $253 000 a Ethereum $22 000!

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Ethereum má za sebou prvý deflačný týždeň v histórii – udrží to?

Trh s kryptomenami sa zbláznil. Minca pomenovaná po Elonovi Muskovi spravila 3780%

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.