Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ďalší sólo ťažiar Bitcoinu vyťažil 6.25 BTC (približne 235 tisíc dolárov)!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Napriek tomu, že vyťažiť bitcoiny bez účasti vo veľkom mining poole alebo s dostatočne vysokým hashrate je extrémne malá, tento mesiac sa to podarilo už tretiemu ťažiarovi. Odmenou mu bolo 6.25 BTC, čo je pri súčasnej cene okolo 235 tisíc dolárov.

Malí ťažiari BTC sa zväčša pridávajú k mining poolom, s ktorými zdieľajú svoju výpočtovú silu a následne si odmeny z vyťažených blokov delia primeraným spôsobom. Malý ťažiar s malým výpočtovým výkonom sa však môže rozhodnúť ťažiť takpovediac aj na vlastnú päsť, no pravdepodobnosť, že niečo vyťaží, je preňho extrémne malá. Popri tom však páli energiu, za ktorú musí platiť. Tento postup je inak povedané veľmi riskantný a možno ho prirovnať k športke – spoliehate sa totiž, že raz víťazné čísla možno trafíte, no stať sa to nemusí nikdy.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ťažiar z ťažobného poolu Solo CK, cez ktorý sa dá ťažiť na vlastné tričko, to však dokázal. Stalo sa tak pri bloku s poradovým číslom 720 175. Informoval o tom Dr. Con Kolivas prevádzkujúci práve tento špecifický pool. Kolivas zároveň uviedol, že tento ťažiar disponoval len výkonom okolo 86 terahashov za sekundu, no v čase, kedy BTC vyťažil to bolo len 8.3T terahashov/s. Ide o údaj, ktorý určuje výpočtovú rýchlosť, pri ktorej môže počítač vykonávať kryptografické funkcie potrebné na ťažbu BTC.

Výkon tohto malého ťažiara bol teda nižší, než má jeden ťažobný stroj S9. Jeho úspech je ešte šokujúcejší v kombinácii s tým, že tento mesiac je už tretím malým ťažiarom, ktorému sa podarilo vyťažiť celý BTC blok. Pravdepodobnosť niečoho takého bola odhadnutá pri prvom prípade len na 1:1 400 000 a pri kombinácii prvých dvoch prípadov až na jedna k jednej miliarde.

Je tomu však trochu inak? Nebežnú situáciu, ktorá vyvoláva otázniky, čo sa zmenilo na ťažbe BTC, keďže sa dejú takéto nevídané veci, vysvetlil zakladateľ poolu CK Solo.

,,Aby bolo jasné, nie je to žiadna sentinelová udalosť. Proof of Work je v poriadku, Bitcoin nie je zlomený. Môj solo mining pool nemá žiadne zadné dvierka na rýchlejšie riešenie blokov. Pri dostatku ťažiarov v ňom však nakoniec niekto vyrieši blok a môže to byť ťažiar akejkoľvek veľkosti. V čase, keď bol tento blok vyriešený, fond vyťažil približne 26% hashov, ktoré potrebuje priemerný blok na ťažbu, čo znamená, že existovala šanca asi 1:5, že by už mal vyriešiť blok.“

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin čaká dôležitý týždeň – trhy očakávajú zvýšenú volatilitu

Sólo ťažiar Ethereum trafil jackpot – vyťažil Ethery za 540 000 dolárov!

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.