Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Cynthia Lummisová: Bitcoin sa nedá zakázať, má potenciál vyriešiť existujúce problémy

Článok

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Senátorka Cynthia Lummisová zo štátu Wyoming, ktorá sa v predošlých rokoch vykreslila ako azda najväčší obhajca Bitcoinu medzi americkými politikmi, si naďalej myslí, že BTC má potenciál vyriešiť existujúce problémy finančného sektora. Vyplýva to z jej čerstvého rozhovoru s Natalie Brunnellovou.

Cynthia Lummisová, ktorá zastupuje stranu republikánov, tvrdí, že Bitcoin sa “nedá zastaviť” a je funkčnou alternatívou k devalvujúcemu doláru v dôsledku rastúceho štátneho dlhu a inflácie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Páči sa mi, že ho nie je možné zastaviť, pretože ma veľmi znepokojuje náš štátny dlh a mám obavy z inflácie. Vidím ľudí v mojom štáte Wyoming, ktorí teraz chodia do potravinových bánk, pretože si potrebujú kúpiť palivo, aby sa dostali do práce a tak si volia medzi drahým benzínom a potravinami. Sledujem ako inflácia rastie. Popri tom je skutočne upokojujúce vedieť, že existuje aj Bitcoin,” uviedla politička, ktorá v spolupráci s Kirsten Gilbrandovou, zástupkyňou demokratickej strany, predstavila tento rok komplexný zákon pre reguláciu kryptomien, ktorý má šancu na schválenie v budúcom roku.

Zákon regulujúci kryptomeny v USA od Lummisovej a Gillbrandovej sa (zrejme) tak skoro neschváli

Lummisova v interview s Natalie Brunnelovou upozornila, že v Snemovni reprezentantov aj v Senáte sú ľudia, ktorých označila ako “individuálnych lídrov”, ktorí sú odhodlaní Bitcoin „zakázať“, respektíve lepšie povedané mu čo najviac skomplikovať “život”, pričom poznamenala, že budú musieť tomuto tlaku odolať.

Problémom Bitcoinu v očiach mnohých politikov je samotná skutočnosť, že Bitcoin nedokážu ovládať, nemôžu ho mať pod kontrolou. To podľa nej mnohých z nich doviedlo k tomu, že sa začali bitcoinu „báť”.

Ohľadom budúcnosti je optimistická

Lummisová je napriek týmto skutočnostiam optimistická a verí, že Spojené štáty napokon pristúpia k správnej regulácii kryptomien, ktorá bude chrániť spotrebiteľov, no nezastaví pokrok, ktorý so sebou prinášajú. Že by tomu tak mohlo byť naznačil marcový exekutívny príkaz týkajúci sa kryptomien prezidenta Joea Bidena, hoci nedávny framework ku kryptomenám z Bieleho domu, ktorý bol publikovaný v septembri, skôr poukazuje na negatíva a ignoruje mnohé pozitíva.

Biely dom predstavil „framework“ pre Bitcoin a kryptomeny – je sklamaním

Senátorka mala počas interview uviesť, že Bitcoin je dokonca niečím, čo by mal mať na súvahe aj Fed – teda americká centrálna banka a tiež sa vyjadrovala k téme toho, ako by mali byť kryptomeny definované respektíve regulované z pohľadu regulátorov na čele so SEC a CFTC.

Jej návrh zákona naznačuje, že Bitcoin a Ethereum majú bližšie ku komoditám, čím by spadali pod dohľad CFTC, kým väčšinu iných kryptomien je možné definovať skôr ako cenné papiere, čo by znamenalo, že ich reguluje SEC. Šéf SEC Gary Gensler však viackrát naznačil, že do definície cenných papierov by mohlo spadať aj Ethereum.

Zdroj: finbold.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.