Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Biely dom predstavil „framework“ pre Bitcoin a kryptomeny – je sklamaním

Článok

Biely dom Bitcoin
Zdroj: Canva.com, Unsplash.com

Biely dom v zverejnil v posledný deň pracovného týždňa svoj prvý právny rámec pre Bitcoin a kryptomeny, ktorý je reakciou na podklady, ktoré v predošlých  týždňoch smerovali administratíve Joea Bidena zo strany regulátorov a iných amerických orgánov po jeho marcovom exekutívnom príkaze.  

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Portál Bitcoin Magazine zverejnil na Twitteri screenshoty dvoch pasáži, ktoré poukazujú na dve zaujímavé, no pre kryptomeny nie príliš pozitívne konštatovania z Bieleho domu.

  • Prvá časť pojednáva o tom, že kryptomeny predstavujú pre spotrebiteľov, investorov a biznis výrazne riziká, pretože sú mimoriadne volatilné. Takmer štvrtina digitálnych mincí má vraj výrazné problémy s transparentnosťou a sľubuje falošné výnosy. Kryptotrh je okrem toho plný rôznych podvodov, ktoré majú stúpajúcu tendenciu
  • Druhý odsek sa týka CBDC – vyplýva z neho, že americká digitálna mena, čiže digitálny dolár pod kontrolou centrálnej banky, môže znamenať pre USA významné benefity. Biely dom tvrdí, že je nutné sa tejto téme venovať detailnejšie, pričom poznamenáva, že americké CBDC by mohlo prispieť k minimalizácii rizika nelegálnych finančných transakcií, posilniť ekonomický rast a stabilitu, ochrániť citlivé dáta a tiež posilniť pozíciu USA ako globálneho finančného lídra. Medzi rizikami sa naopak zmieňuje možnosť “bankrunu” na CBDC v prípade stresových udalostí na trhoch. Naopak sa zdá, že úplne ignorované je riziko straty akéhokoľvek finančného súkromia ľudí pri existencií takejto meny.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1570730935905296384

V dokumente sa nachádzajú aj tieto umiernenia:

  • SEC a CFTC by mali pokračovať v “agresívnom vyšetrovaní” priestoru digitálnych aktív
  • Úrady pre finančnú ochranu spotrebiteľov (CFPB)Federálnu obchodnú komisiu (FTC) majú “zdvojnásobiť úsilie o monitorovanie” ekosystému pokiaľ ide o nečestné, klamlivé alebo zneužívajúce praktiky
  • Národná vedecká nadácia (NSF) má skúmať technické a sociálno-technické disciplíny a behaviorálnu ekonómiu s cieľom porozumieť ekosystému digitálnych aktív
  • Ministerstvo energetiky (DoE) a Agentúra pre ochranu životného prostredia (EPA) majú pozorne sledovať vplyvy digitálnych aktív na životné prostredie a poskytnúť miestnym orgánom zdroje a odborné znalosti s cieľom zmierniť s tým spojené environmentálne škody – tento pokyn nadväzuje na nedávnu správu od Úradu pre vedu a technológiu Bieleho domu, v ktorej sa uvádza, že Kongres by mal zvážiť možnosť zákazu Proof of Work konsenzu, ak sa nepodarí znížiť s ním súvisiace emisie
  • Má byť novelizovaný zákon o bankovom tajomstve, aby zahŕňal aj digitálne aktíva, čo povedie k vyšším pokutám za nelicencované prevody peňazí a prísnejšiemu presadzovaniu voči poskytovateľom služieb digitálnych aktív
  • Ministerstvo financií USA má dokončiť hodnotenie rizík, pokiaľ ide o sektor DeFi
  • Fed, Národná ekonomická rada, Národná bezpečnostná rada, Úrad pre politiku vedy a techniky a Ministerstvo financií sa majú venovať téme CBDC, tým, že danú problematiku podrobia ďalšiemu dôkaznému výskumu.

Bitcoin: Biely dom by mal zvážiť zákaz konsenzu Proof of Work!

Stanovisko Blockchain Association

Na čerstvý framework ku kryptomenám z dielne Bieleho domu reagovala formou stručného stanoviska aj Blockchain Association, ktorá sa snaží prispieť svojim podielom k vypracovaniu správnych regulácii pre kryptomeny, ktoré nezabrzdia rozvoj kryptopriemyslu v USA.  Prinášame vám jeho preklad:

„Dnešné (piatkové) správy a súhrny z výkonného nariadenia Bidenovej administratívy o digitálnych aktívach sú premárnenou príležitosťou na upevnenie vedúceho postavenia USA v oblasti kryptomien. Hoci majú byť súčasťou širšej snahy vlády a zainteresovaných strán priniesť lepšiu reguláciu kryptoaktív, tieto správy sa zameriavajú na riziká – nie príležitosti – a vynechávajú podstatné odporúčania o tom, ako môžu Spojené štáty podporiť svoj rozvíjajúci sa kryptopriemysel vrátane vytvárania pracovných miest, do finančného systému a rozšírený prístup pre všetkých Američanov. Kryptomeny sú tu navždy – budeme pokračovať v spolupráci s administratívou a Kongresom na presadzovaní konštruktívnych politík, ktoré podporia inovácie a zabezpečia, aby všetci Američania mohli využívať všetky výhody kryptomenových sietí.“

Zdroj: bitcoinmagazine.com , theblockchainassociation.org

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.