Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Členovia Kongresu poslali list Genslerovi. Tvrdia, že SEC „dusí“ odvetvie kryptomien

Článok

Kongres US Capital
Zdroj: Pixabay.com

Osem členov Kongresu USA poslalo otvorený list šéfovi Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Garymu Genslerovi. V liste sa konštatujú, že jeho komisia „nespravodlivo dusí kryptomenové odvetvie“, čím spomaľuje jeho napredovanie v USA.

O liste informoval na sociálnej sieti Twitter republikánsky kongresman štátu Minnesota Tom Emmer. Do jeho formulácie sa však zapojili aj ďalší štyria demokrati a traja republikáni, ktorí sú členmi obojstranného kongresového Blockchain Caucus – Darren Soto, Warren Davidson, Jake Auchincloss, Byron Donalds, Josh Gottheimer, Ted Budd a Ritchie Torres.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Členovia kongresu Garymu Genslerovi odkazujú, že SEC dusí inovácie a nadmerné vyšetrovania spoločnosti, ktoré sa zaoberajú kryptomenami spomaľujú rozvoj tohto sektora v USA. Naznačujú v ňom tiež, že SEC koná v rozpore s deklarovanými cieľmi a jeho mandátom.

Tom Emmer v tweete, ktorý bol adresovaný jehoh 51 000 sledovateľnom, no retweetnutý bol pre oveľa širšie spektrum užívateľov, napísal: ,,Moja kancelária dostala množstvo tipov od kryptomenových a blockchainových firiem, ktoré tvrdia, že predseda SEC Gary Gensler od nich požaduje množstvo dokumentácii, ktoré sú príliš zaťažujúce a potláčajú inovácie.“

Emmer ďalej tvrdí, že SEC pod vedením Genslera zneužíva vyšetrovacie právomoci a kryptofirmy neprimerane zaťažuje. Regulátor využíva na tieto účely úrady Divízie presadzovania (Division of Enforcement) a Divízie škúšok (Division of Examination), ktoré zaťažujú kryptomenové firmy nadmerným papierovaním.

V texte sa dokonca píše, že takéto množstvo požiadaviek na kryptofirmy môže porušovať zákon o znižovaní počtu papierov (PRA) z roku 1980, ktorý upravuje objemy papierovania, ktoré musí každý jednotlivec alebo súkromný subjekt poskytnúť federálnej vláde.

Tom Emmer je dlhoročným obhajcom technológie blockchain a kryptomien. V júli 2021 predstavil zákon s názvom Security Clarity Act, ktorého cieľom je jasne definovať digitálne aktíva. V súčasnosti je stále vo fáze rokovaní a ešte neprešiel Snemovňou reprezentantov.

Ďalšie zaujímavé články

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Travel Rule – ďalší postrach kryptomien v Európskej únii?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.