Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Centrálna banka Indie trvá na zákaze kryptomien. Vraj povedú k nestabilite

Článok

India
Pixabay.com

Reserve Bank of India (RBI), ktorá v druhej najľudnatejšej krajine sveta stojí v pozícii centrálnej banky, chce naďalej presadiť zákaz kryptomien. Informovala o tom vo svojom najnovšom bulletine zameranom na digitálne aktíva.

Zaujímavé je, že RBI vo svojom bulletine konštatuje, že kryptomeny so sebou prinášajú inovatívnu technológiu distribuovanej účtovnej knihy, no napriek tomu si myslí, že by nemali byť regulovane, ale úplne zakázané. Domnieva sa totiž, že ohrozujú finančnú suverenitu zeme.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Historicky viedli súkromné meny k nestabilite a preto sa v priebehu stáročí vyvinuli fiatové peniaze. Spätný krok späť k súkromným menám nemožno jednoducho učiniť z dôvodu, že to technológia umožňuje, bez toho, aby sme brali v úvahu dislokáciu, ktorú spôsobí v právnej, sociálnej a ekonomickej štruktúre spoločnosti,” tvrdí indická centrálna banka.

RBI tiež uvádza, že širšia adopcia kryptomien v Indii povedie k nebezpečiu, že nahradia indickú rupiu, čím by sa podkopala kontrola orgánov nad menovou politikou. RBI nepresviedčajú ani protiargumenty poukazujúce na vyspelé štáty ako sú napríklad USA, kde sa snažia ísť smerom jasných regulácii digitálnych aktív.

India je v súčasnosti v chaotickom procese prístupu ku kryptomenám. Striedajú sa v nej správy, ktoré vyžadujú ich úplný zákaz s optimistickými správami, ktoré zas tvrdia, že India chce čerpať z benefitov novovznikajúceho trhu. Kým RBI presadzuje ich prísny zákaz, indická vláda podľa všetkého skôr zatiaľ uprednostňuje ich prísnu reguláciu, čo je mimochodom veľmi podobné názorovým trendom na kryptomeny v Rusku.

Ďalšie zaujímavé články

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.